Były skrzydłowy Legii strzela w Anglii

Michał Żyro strzelił gola dla Charlton Athletic w meczu 37. kolejki angielskiej League One. Dla Polaka było to pierwsze trafienie w obecnym sezonie.

Kuba Cimoszko
Michał Żyro East News / Michael Zemanek/BPI / Na zdjęciu: Michał Żyro
25-latek wszedł na boisko w 64. minucie meczu przeciwko Peterborough United, zmieniając Josha Magennisa, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Polak potrzebował zaledwie dziesięciu minut by strzelić bramkę kontaktową. Ta nie uchroniła jednak Charltonu od wysokiej porażki 1:4.

Żyro trafił do League One pod koniec stycznia w ramach wypożyczenia z Wolverhampton Wanderers. Były reprezentant Polski się tu odbudować po kontuzji, której doznał w kwietniu 2016 roku (zerwanie więzadła w kolanie - przyp. red.). Na razie zaliczył cztery krótkie występy, trwające łącznie niespełna godzinę.

Zespół byłego skrzydłowego Legii Warszawa zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów w 34 meczach.