Nemanja Nikolić wybornie rozpoczął nowy sezon

Nemanja Nikolić nie przestaje zadziwiać w Stanach Zjednoczonych. Były napastnik Legii Warszawa na otwarcie nowego sezonu strzelił dwie bramki, ale jego Chicago Fire przegrało z Sporting Kansas City 3:4.

Karol Wasiek
Nemanja Nikolić w barwach Chicago Fire Reuters / USA Today Sports / Na zdjęciu: Nemanja Nikolić w barwach Chicago Fire

Na stadionie Toyota Park kibice byli świadkami porywającego widowiska. Zespół gości Sporting Kansas City do przerwy prowadził 2:0 i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do samego końca.

W drugiej połowie przebudzili się jednak piłkarze Chicago Fire, którzy najpierw złapali kontakt z rywalem, a następnie po dwóch trafieniach Nemanji Nikolicia wyszli na prowadzenie. Były napastnik Legii Warszawa potrzebował na to zaledwie ośmiu minut.

Rywale nie podłamali się i szybko odpowiedzieli dwoma golami. Ostatecznie Sporting Kansas City wygrał po emocjonującym spotkaniu 4:3.

Nikolić świetnie czuje się na boiskach MLS. W poprzednim sezonie węgierski snajper sięgnął po koronę króla strzelców. Były napastnik Legii Warszawa strzelił 24 bramki w 34 rozegranych meczach.

Czy Nemanja Nikolić był najlepszym napastnikiem w historii Legii Warszawa?