Sparingowo: wygrana Ruchu Chorzów. Karny na wagę zwycięstwa

W sparingowym meczu Ruch pokonał w Chorzowie MFK Frydek Mistek 2:1. Gole dla Niebieskich zdobywali Łukasz Siedlik oraz Giacomo Mello.

Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Najbliższy mecz ligowy Ruchu Chorzów z Chojniczanką Chojnice, w związku z powołaniami piłkarzy do reprezentacji narodowych, został przełożony na 11 kwietnia. Niebiescy aktualnie nie mają drużyny rezerw, dlatego też zaplanowano sparingowe spotkanie z zespołem II ligi czeskiej MFK Frydek-Místek.

Pojedynek zakończył się wygraną chorzowian 2:1. Gole dla Ruchu zdobywali Łukasz Siedlik oraz Giacomo Mello z rzutu karnego. W zespole Niebieskich zagrała większość zawodników, którzy ostatnio nie występowali w meczach o ligowe punkty. W drugiej połowie na placu gry pojawił Santiago Villafane. Argentyńczyk ze względów rodzinnych przez kilkanaście dni przebywał w rodzinnym kraju. Przed przerwą boisko z powodu kontuzji opuścił Artur Balicki.

Ruch Chorzów – MFK Frydek-Mistek 2:1 (1:0)
1:0 - Siedlik 35'
1:1 - Slaninka 47'
2:1 - Mello (k.) 56'

Skład Ruchu Chorzów: Hrdlicka (77' Paszek) - Komarnicki (62' Villafane), Kulejewski, Rutkowski, Starzyński - Zawal, Sikora (62' Trojak) - Mello, Wojciechowski (62' Walski), Posinković (46' Słoma) - Balicki (14' Siedlik).

Ruch Chorzów utrzyma się w Nice I lidze?