Sensacyjna porażka Francji. Kolumbia straszy Polskę!

Kolumbia przegrywała do przerwy z Francją 1:2, ale w drugiej połowie odwróciła losy meczu. Wygrywając 3:2 w Paryżu potwierdziła, że na mundialu czeka nas arcytrudne spotkanie w grupie.

Dominik Polesiński
James Rodriguez (na pierwszym planie) i Blaise Matuidi (na drugim planie) Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: James Rodriguez (na pierwszym planie) i Blaise Matuidi (na drugim planie)
Mimo iż już do przerwy padły trzy gole na Parc des Princes w Paryżu wielkiego futbolu nie było. Francja od pierwszych minut osiągnęła przewagę, ale o absolutnej dominacji nie mogło być mowy. Gospodarze uparli się na prostopadłe podania i szybko okazało się, że jest to słuszna taktyka.

Strzelanie rozpoczęło się w 11. minucie. Lucas Digne mocno zagrał wzdłuż bramki, a próbujący złapać piłkę David Ospina popełnił błąd. Olivier Giroud z kilku metrów huknął pod poprzeczkę, wykorzystując pomyłkę swojego byłego kolegi z Arsenalu.

Drugiego gola Francja zdobyła po szybkiej, widowiskowej akcji. Griezmann piętą wycofał do Mbappe, a ten podał do Thomasa Lemara. Pomocnik AS Monaco potężnie strzelił w długi róg i mógł pobiec fetować gola.

To był koniec bramek dla Francji. Strzelała już tylko Kolumbia. Jeszcze przed przerwą trafił Luis Muriel, a w drugiej połowie gospodarzy pogrążyli Radamel Falcao i Juan Quintero. Gol na 2:2 padł po szybkiej kontrze (piłkę na własnej połowie stracił N'Golo Kante). W końcowych minutach Samuel Umtiti faulował we własnym polu karnym, a pod nieobecność gwiazd (Falcao i Rodriguez opuścili już boisko) rzut karny wzorowo wykorzystał rezerwowy.

Kolumbia sensacyjnie ograła Francję i dała grupowym rywalom na mundialu znak, że muszą szykować się na ciężki mecz. Polska zagra z nią 24 czerwca.

Francja - Kolumbia 2:3 (2:1)
1:0 - Olivier Giroud 11'
2:0 - Thomas Lemar 26'
2:1 - Luis Muriel 28'
2:2 - Radamel Falcao 62'
2:3 - Juan Quintero (k.) 85'

Francja: Hugo Lloris - Djibril Sidibe, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Digne (76' Lucas Hernandez), N'Golo Kante, Blaise Matuidi (66' Paul Pogba), Kylian Mbappe Lottin (66' Ousmane Dembele), Thomas Lemar, Antoine Griezmann (83' Florian Thauvin), Olivier Giroud (73' Wissam Ben Yedder).

Kolumbia: David Ospina - Santiago Arias, Yerry Mina, Davinson Sanchez, Frank Fabra, Carlos Sanchez, Mateus Uribe (90' Wilmar Barrios), Abel Aguilar (68' Jefferson Lerma), James Rodriguez (83' Juan Quintero), Radamel Falcao (68' Duvan Zapata), Luis Muriel (77' Jose Izquierdo).

Żółte kartki: Digne (Francja) oraz Arias, Aguilar (Kolumbia).