Serie A: Inter jak błyskawica. Trwa pozytywna seria zespołu Thiago Cionka

Inter wygrał 3:0 z Hellasem Werona w 30. kolejce Serie A. Już po kilkunastu minutach był pewny sukcesu. Drużyna Thiago Cionka jest niepokonana od pięciu serii gier. W sobotę SPAL zremisował 1:1 z Genoa CFC.

Thiago Cionek (SPAL) przy piłce Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: Thiago Cionek (SPAL) przy piłce
Mauro Icardi dał prowadzenie Interowi Mediolan zanim minęła minuta meczu z Hellasem Werona. Argentyńczyk poszedł za ciosem po zdobyciu czterech goli w pojedynku z Sampdorią i potwierdził, że wrócił już do formy strzeleckiej po kontuzji.

Przewaga Nerazzurrich nie podlegała dyskusji. W 13. minucie Ivan Perisić podwoił ich przewagę na 2:0. Chorwat wykorzystał jedną z kilku sytuacji podbramkowych po trafieniu Icardiego. Na koncie miał gola oraz asystę. Dopiero po drugim ciosie beniaminek został dopuszczony do głosu w Mediolanie.

Łatwość z jaką Inter stwarzał szanse na zdobycie gola przypominał mecz z 3 grudnia, kiedy do miasta mody przyjechał lokalny wróg Hellasu i został pokonany 0:5. Beniaminek nie uczył się na błędach Chievo Werona i miał szczęście, że przegrywał tylko dwiema bramkami. Przez 45 minut nie odpowiedział celnym uderzeniem. Fart skończył się w 49. minucie, kiedy kolejnego gola na 3:0 dla Interu wypracował duet asystent Perisić i strzelec Icardi. Hellas kończył mecz z piłkarzem z pola w bramce po czerwonej kartce dla Nicolasa.

Dzięki zwycięstwu Inter zmniejszył z czterech do dwóch punktów swoją stratę do trzeciej w tabeli Romy. Piąte jest Lazio, które trochę pomęczyło się z grającym w dziesięciu przez prawie całe spotkanie Benevento Calcio. Podopieczni Simone Inzaghi dali sobie strzelić dwa gole i zagwarantowali sobie zwycięstwo 6:2 dopiero po 65. minucie. Do bramki Biancocelestich trafił Guilherme, dla którego Rzym staje się szczęśliwym miastem. Pierwszego gola we Włoszech strzelił w lutym w meczu z Romą.

Thiago Cionek był w podstawowym składzie SPAL-u na mecz z Genoa CFC. Przed przerwą reprezentacyjną drużyna z Ferrary zremisowała bezbramkowo z Juventusem. W Genui nie udało się jej zachować czystego konta. W 30. minucie prowadzenie gospodarzom dał strzałem z rzutu karnego Gianluca Lapadula. Napastnik nie bał się wziąć na siebie odpowiedzialności, choć nieco ponad kwadrans wcześniej zmarnował jedenastkę. SPAL doprowadził do remisu 1:1 pomimo osłabienia i jest niepokonany od pięciu kolejek.

Bartłomiej Drągowski tradycyjnie zajął miejsce na ławce rezerwowych ACF Fiorentiny w konfrontacji z FC Crotone. Jego drużyna trafiła do bramki przeciwnika już w 3. minucie. Giovanni Simeone przełamał swoją niemoc strzelecką i zdobył pierwszego gola od 5 stycznia. Rezultat na 2:0 ustalił Federico Chiesa w drugiej połowie.