Serie A: AS Roma nie zdała testu przed meczem z FC Barcelona

30. kolejka Serie A rozpoczęła się niespodziewanym remisem 1:1 AS Roma z Bologna FC. Rzymianie nie błysnęli formą przed meczem z FC Barcelona w Lidze Mistrzów.

piłkarze AS Roma Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Z Patrikiem Schickiem, który zastąpił na szpicy Edina Dzeko, a bez kontuzjowanego Cengiza Undera rozpoczęli rzymianie mecz w Bolonii. Od startu byli aktywniejsi i częściej gościli na połowie przeciwnika.

Nie minął kwadrans i Antonio Santurro musiał interweniować na linii bramkowej po uderzeniach Patricka Schicka oraz Daniele De Rossiego. Przyjezdni trochę zwolnili, kiedy boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Radja Nainggolan. Zmiennikiem Belga był Gerson, ale potrzebował trochę czasu zanim zadomowił się na boisku. Bologna FC wykorzystała zamieszanie i w 18. minucie wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Ericka Pulgara zza pola karnego.

Roma rozpoczęła pościg, ale jej skuteczność pozostawiała dużo do życzenia. Kevin Strootman strzelił z dwóch metrów w słupek. Po godzinie Eusebio Di Francesco wprowadził z ławki rezerwowych dużego nieobecnego Dzeko. Dopiero Bośniak znalazł sposób na wyrównanie w 76. minucie po akcji z udziałem Diego Perottiego. Więcej zrobić Roma nie zdążyła i niespodziewanie tylko zremisowała z rywalem z dolnej połowy tabeli.

Straciła tempo ucieczka rzymian przed kontrkandydatami do podium w Serie A. Po trzech zwycięstwach drużyna zremisowała i jest w tabeli pięć punktów przed czwartym Interem Mediolan i sześć przed piątym Lazio. Przed Romą pierwsze starcie z FC Barcelona o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Giallorossi są skazywani na pożarcie w Katalonii, mogą tam tylko pozytywnie zaskoczyć.

Bologna FC - AS Roma 1:1 (1:0)
1:0 - Erick Pulgar 18'
1:1 - Edin Dzeko 76'

Bologna: Antonio Santurro - Vasilis Torosidis (77' Ibrahima M'Baye), Sebastien De Maio, Filip Helander, Adam Masina - Andrea Poli, Erick Pulgar, Godfred Donsah - Simone Verdi (90' Ladislav Krejci), Rodrigo Palacio, Federico Di Francesco (71' Riccardo Orsolini)

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Radja Nainggolan (17' Gerson), Daniele De Rossi, Kevin Strootman (75' Gregoire Defrel) - Stephan El Shaarawy (61' Edin Dzeko), Patrick Schick, Diego Perotti

Żółte kartki: Santurro, Pulgar, Palacio (Bologna) oraz De Rossi (Roma)

Sędzia: Massimiliano Irrati