Premier League: wymiana ciosów na Emirates Stadium. Święci postawili się Arsenalowi

W pierwszym z niedzielnych meczów Premier League Arsenal nie bez problemów pokonał Southampton 3:2. Setny mecz w barwach Kanonierów rozegrał Petr Cech.

Dominik Polesiński
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
W porównaniu do meczu Ligi Europy (wygrana z CSKA Moskwa 4:1) rozgrywanego kilka dni temu w składzie Arsenalu nastąpiło wiele zmian. Arsene Wenger pozwolił odpocząć kluczowym piłkarzom, licząc, że słaby Southampton na Emirates Stadium nie będzie w stanie nawiązać walki. Tymczasem zaczęło się sensacyjnie. Cedric Soares dośrodkował z prawej strony boiska, a Shane Long uprzedził Mustafiego. Napastnik delikatnie strącił piłkę i zaskoczył Petra Cecha. Czeski bramkarz rozgrywał setny mecz w barwach Kanonierów, ale szybko okazało się, że nie uczci jubileuszu czystym kontem.

Arsenalowi dojście do siebie zajęło 12 minut. Po wymianie kilku podań na jeden kontakt i sprytnym dograniu Danny'ego Welbecka wyrównał Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk kopnął piłkę upadając na murawę, a ta szczęśliwie minęła ręce rzucającego mu się pod nogi bramkarza. Na 2:1 trafił sam Welbeck. Uderzona zza pola karnego futbolówka odbiła się rykoszetem i wpadła do siatki.

W drugiej połowie Southampton postawił na grę do przodu i mecz stał się bardzo wyrównany. W 73. minucie przyszło wyrównanie. Soares wpadł w pole karne i mocno zagrał wzdłuż bramki. Wprowadzony chwilę wcześniej Charlie Austin zaliczył wejście smoka i zdobył gola w swoim pierwszym kontakcie z piłką.

Niespodzianką pachniało tylko przez 8 minut. Dośrodkowanie Iwobiego skutecznie zamknął na dalszym słupku Welbeck. Anglik został bohaterem meczu, kończąc go z dubletem i asystą.

W kadrze gości zabrakło miejsca dla Jana Bednarka. Sytuacja Southampton staje się coraz trudniejsza.

Arsenal FC - Southampton 3:2 (2:1)
0:1 - Shane Long 17'
1:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 29'
2:1 - Danny Welbeck 38'
2:2 - Charlie Austin 73'
3:2 - Danny Welbeck 81'

Arsenal FC: Petr Cech - Hector Bellerin (75' Rob Holding), Calum Chambers, Shkodran Mustafi, Sead Kolasinac, Mohamed Elneny, Granit Xhaka, Alex Iwobi, Reiss Nelson (64' Jack Wilshere), Danny Welbeck, Pierre-Emerick Aubameyang (71' Alexandre Lacazette).

Southampton: Alex McCarthy - Cedric Soares, Jack Stephens, Wesley Hoedt, Maya Yoshida (72' Charlie Austin), Ryan Bertrand, James Ward-Prowse, Pierre-Emile Hoejbjerg, Oriol Romeu, Dusan Tadić, Shane Long (80' Joshua Sims).

Żółte kartki: Bellerin, Wilshere (Arsenal) oraz Hoedt (Southampton).

Czerwone kartki: Stephens (Southampton) 90+2' oraz Elneny (Arsenal) 90+4' - obaj za odepchnięcie rywala.

Sędzia: Andre Marriner.