Bundesliga: klęska RB Lipsk, Bayer Leverkusen wykorzystał błędy rywali

Klęska RB Lipsk w meczu zamykającym 29. kolejkę Bundesligi. Ubiegłoroczny wicemistrz Niemiec przegrał przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen aż 1:4.

Łukasz Witczyk
Bayer Leverkusen Getty Images / Alex Grimm / Bayer Leverkusen
Obie drużyny walczą o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów i triumfator tego pojedynku byłby bliżej realizacji tego celu. Lepiej mecz rozpoczęli miejscowi, którzy już w 17. minucie objęli prowadzenie. Po dograniu Yussufa Poulsena piłkę do siatki strzałem z siedemnastu metrów skierował Marcel Sabitzer. Wydawało się, że zespół z Lipska pójdzie za ciosem i będzie nadawał ton rywalizacji, ale z biegiem czasu to Bayer zaczął stwarzać coraz groźniejsze sytuacje.

Jeszcze przed przerwą Aptekarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Prawym skrzydłem popędził Leon Bailey, który dograł w kierunku Kaia Havertza, a ten nie dał szans Peterowi Gulacsiemu. Gol do szatni podłamał gospodarzy, a przyjezdnym dodał wiatru w skrzydła.

Druga połowa to absolutna dominacja Bayeru. Goście bezlitośnie wykorzystywali liczne błędy defensywy RB Lipsk. W 51. minucie Julian Brandt uporał się z dwoma obrońcami rywali i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka chwil później było już 3:1 po trafieniu Panagiotisa Retsosa.

W Lipsku swoją strzelecką niemoc przełamał Kevin Volland, który w 69. minucie wykończył akcję Bayeru. Aptekarze wygrali 4:1 i są bliżej wywalczenia przepustki do gry w Lidze Mistrzów. Z kolei RB Lipsk w ligowej tabeli zajmuje szóstą pozycję.

RB Lipsk - Bayer Leverkusen 1:4 (1:1)
1:0 - Marcel Sabitzer 17'
1:1 - Kai Havertz 45+1'
1:2 - Julian Brandt 51'
1:3 - Panagiotis Retsos 56'
1:4 - Kevin Volland 69'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do Ligi Mistrzów?