Były bramkarz Juventusu: "Na miejscu Buffona, przyłożyłbym sędziemu w gębę"

- Nie można odgwizdać takiego karnego w 95. minucie. Po prostu nie można - powiedział były bramkarz Juventusu, Stefano Tacconi. Były reprezentant Włoch zmieszał z błotem sędziego Michaela Olivera.

Jakub Artych
Wściekły Gianluigi Buffon wygraża sędziemu Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Wściekły Gianluigi Buffon wygraża sędziemu
Nie milkną echa po środowym meczu Ligi Mistrzów Realu Madryt z Juventusem Turyn (1:3). Włoskie i katalońskie media cały czas żyją tym spotkaniem i stanowczo podkreślają, iż karny dla Los Blancos był niesłuszny. Głos zabrał między innymi Stefano Tacconi, który rozegrał łącznie 254 spotkania dla Starej Damy.

Były reprezentant Włoch radził Gianluigiemu Buffonowi jak powinien się zachować w doliczonym czasie gry. - Gdybym był na miejscu Buffona i wiedziałbym, że niebawem przechodzę na emeryturę, to przyłożyłbym sędziemu w gębę. To byłby wielki finał niesamowitej kariery - mówił 60-latek.

Tacconi stanowczo sprzeciwia się decyzji Michaela Olivera o rzucie karnym. - Nie możesz odgwizdać takiego karnego w 95. minucie. Po prostu nie możesz - apelował do arbitra.

Co ciekawe, były bramkarz Juventusu zaatakował także Pierluigiego Collinę, który w UEFA jest szefem sędziów. - Decyzje Colliny są podejmowane w złej wierze. Osoby na takich stanowiskach powinny być zmieniane co dwa, trzy lata. Teraz do końca sezonu Juve będzie skoncentrowane jak nigdy, nikt we Włoszech ich nie zatrzyma. Wygrają Scudetto i Puchar Włoch - dodał.

Pretensje do Colliny miał także prezydent Juventusu. Chodzi o brak systemu VAR na meczach Ligi Mistrzów. - Wiele krajów wprowadziło u siebie system VAR. Tymczasem w Lidze Mistrzów ostatnio było kilka incydentów przeciwko włoskim klubom, jak brak karnego po faulu na Cuadrado w pierwszym meczu. To dowodzi, że w Lidze Mistrzów konieczny jest system wideo weryfikacji – komentował Andrea Agnelli.

Losowanie półfinałów Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek o godz 13:00.