Premier League: Manchester City mistrzem Anglii! Drużyna Krychowiaka wygrała na Old Trafford

Manchester United przegrał u siebie z West Bromwich Albion 0:1 i już nie jest w stanie dogonić w Premier League lidera. Manchester City mistrzem Anglii. Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku przez 13 minut.

Michał Piegza
Jay Rodriguez strzela bramkę PAP/EPA / NIGEL RODDIS / Jay Rodriguez strzela bramkę
Manchester United od początku meczu z, już niemal pewnym spadku, West Bromwich atakował. Jednak to goście, wśród których spotkanie na ławce rozpoczął Grzegorz Krychowiak, jako pierwsi mogli cieszyć się z gola. W 12. minucie płaski strzał z pola karnego oddał Jake Livermore, David de Gea zdołał wybić piłkę.

Odpowiedź wicelidera Premier League nadeszła siedem minut później. Próbę Romelu Lukaku kapitalnie obronił Ben Foster, bramkarz poradził sobie także z uderzeniem Alexisa Sancheza. Chwilę wcześniej gospodarzom należał się rzut karny, kiedy w "szesnastce" padł Ander Herrera.

W drugiej odsłonie wciąż naciskały Czerwone Diabły. Miejscowi długo nie potrafili wykreować sobie okazji do objęcia prowadzenia. Udało im się to w 66. minucie. Wówczas uderzenie głową Lukaku sparował Foster.

Przyjezdni sporadycznie atakowali, ale to oni zdobyli gola w 73. minucie. Po dograniu z rogu Nemanja Matić atakowany przez Craiga Dawsona zgrał piłkę, a Jay Rodriguez z pięciu metrów uderzył ją głową do siatki. W tym momencie mistrzem Anglii było na pięć meczów przed końcem rozgrywek City.

W 77. minucie na placu gry pojawił się Grzegorz Krychowiak. Manchester United atakował do końca, ale nie zdołał doprowadzić do remisu. Sytuacja West Bromwich, pomimo wygranej, wciąż jest jednak bardzo trudna. Z kolei United nie mają już szans na doścignięcie Manchesteru City.

Manchester United - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
0:1 - Rodriguez 73'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Victor Lindelof, Chris Smalling, Ashley Young (75' Marcus Rashford) - Ander Herrera (46' Jesse Lingard), Nemanja Matić, Paul Pogba (58' Anthony Martial) - Juan Mata, Romelu Lukaku, Alexis Sanchez.

West Bromwich Albion: Ben Foster - Allan Nyom, Craig Dawson, Ahmed Hegazy, Kieran Gibbs - Matt Phillips (77' Grzegorz Krychowiak), Jake Livermore, Chris Brunt (90+4' Claudio Yacob), James McClean - Jose Salomon Rondon (85' Daniel Sturridge), Jay Rodriguez.

Żółte kartki: Pogba (United) oraz Nyom (West Bromwich).

Sędzia: Paul Tierney.

Grzegorz Krychowiak w kolejnym sezonie będzie bronił barw PSG?