Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

MŚ 2018. Krzysztof Krawczyk: Hejterzy do filharmonii. Piłka nożna leczy duszę

- Hejterzy mogą wziąć do ręki dobrą książkę albo iść do teatru czy filharmonii. Moja piłkarska płyta to wesoły okrzyk i prosta, nośna muzyka. Chodzi przecież o radość, zabawę. Jak w piłce - mówi nam piosenkarz, Krzysztof Krawczyk.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Krzysztof Krawczyk nagrywa płytę Materiały prasowe / Andrzej Kosmala / Krzysztof Krawczyk nagrywa płytę
Kamil Kołsut, WP SportoweFakty: Po co panu ta płyta?

Krzysztof Krawczyk (piosenkarz): To coś zupełnie innego niż robiłem do tej pory. Z pomysłem przyszedł mój menadżer, sam bym na to nie wpadł. Ta płyta jest dla kibiców, żeby cieszyli się muzyką. Żyjemy w bałaganie, nie możemy się dogadać. Jesteśmy jak dwa narody mówiące różnymi językami i potrzebujemy piłki. Bo kiedy przychodzi mecz, jesteśmy razem.

Zna się pan na piłce?

Tak średnio, jak wszyscy. Mogę oglądać piłkę właściwie o każdej porze dnia i nocy. Wielu ludzi dzięki niej odreagowuje swoje smutki, porażki. Życie nie jest przecież usłane różami, dużo w nim dramatów. A kiedy nasi zwyciężają, to wszystkich to podnosi. Może właśnie dlatego piłka jest tak popularna? Pełni rolę lekarza, leczy duszę.

Miłość od pierwszego wejrzenia?

Zaczęła się w młodości. Niestety, mój ojciec zapisał mnie wówczas do szkoły muzycznej i kiedy chłopaki kopali na podwórku, ja musiałem ćwiczyć. Nie mogłem mu wybaczyć, że uparł się, aby zrobić ze mnie wirtuoza fortepianiu.

Miłość była nieregularna. Dużo się w życiu napracowałem. Jeździłem, dawałem po cztery koncerty dziennie, byłem zajętym człowiekiem. Zawsze starałem się jednak śledzić najważniejsze wydarzenia, wszystkie piłkarskie wojny. Dziś mam już więcej czasu. Lubię też oglądać lekką atletykę, boks, nawet ping ponga.

Kiedyś pan już o piłce śpiewał.

Przed mundialem w Hiszpanii menadżer przesłał mi do do USA tekst "Piłka w grze". Ja nagrałem ścieżkę wokalną, a Alex Band wystąpił z utworem w Polsce. Singiel się obronił. W "Sportowej niedzieli" mówili w wówczas: "nadchodzi apogeum, gorączka piłki, bo nawet Krawczyk coś nagrał i przesłał nam prosto z Las Vegas". No ale wtedy piękne bramki strzelał Zbigniew Boniek, a o nim i uliczce w Barcelonie śpiewał Bogdan Łazuka. I oni wygrali mundialową piosenkę.

Później nagrywaliście z Bolterem.

Wróciłem do kraju, był 1985 rok. Siedliśmy i ze Sławkiem Sokołowskim zrobiliśmy kawałek "Wygrajmy jeszcze jeden mecz". Nakręciłem teledysk, w Polsce nikt piosenki nie wydał. Zainteresowała się nią jednak meksykańska telewizja i umieściła na kasecie. A byli tam wszyscy wielcy: Scorpions, Ałła Pugaczowa.

Skończyło się tak, że nawet do telewizji przed mundialem zapraszali.

Trzy razy byłem w studiu jako ekspert. Za każdym razem dostawałem gęsiej skórki, bo ja się tak dobrze na futbolu nie znałem. Razem ze mną siedział jednak Kazimierz Górski. W przerwie zapytałem go, co mam mówić. A on opanowany, uśmiechnięty: "powie pan, że mają wzmocnić środek i grać skrzydłami". Wygłosiłem moją kwestię i później rozdzwoniły się telefony: "O, panie Krzysztofie, pan to jest dobrze zorientowany w tej piłce nożnej".

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Krawczyk "Piosenki kibica" (promomix)

Górski bywał na pana koncertach.

Pamiętam to jak dziś, Festiwal Piosenki Cygańskiej w Ciechocinku. Jeździł już na wózku, był w kiepskim zdrowiu. Zażyczył sobie miejsca w pierwszym rzędzie, cieszył się i klaskał. To było nasze ostatnie spotkanie. Żałuję, że nie zdążyliśmy porozmawiać. Niedługo później trafił do niebiańskiej drużyny, którą teraz prowadzi.

Pomysł na płytę z piłkarskimi piosenkami to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (28)
 • Alfer 2015 Zgłoś komentarz
  Ubożuchna staje się polszczyzna...niemal każde odmienne zdanie, krytyka czy bodaj jakiekolwiek wyrażenie wątpliwości nazywa się hejtem ... NIGDY NIE LUBIŁEM KRAWCZYKA JAKO PIOSENKARZA
  Czytaj całość
  !!! UWAŻAŁEM, I NADAL UWAŻAM, ŻE JEGO SZCZYT MOŻLIWOŚCI, TO REMIZA OSP lub występ na dożynkowym festynie ...p.s. ponadto ma znaczną nadwagę.
  • MrBan Ban Zgłoś komentarz
   Krzysiu niech lepiej rozliczy się z oszukanymi Polonusami w USA-gdzie za pożyczone od nich pieniądze miał wydać płytę w Nashville - ale zwiał z kasą do PL! Pewnie to podpucha Mario
   Czytaj całość
   Johima z Florydy - bo oni razem tam kręcili lody... Mario ( stary Florydzki kombinator, ZDRAJCA, piekarniany PODPALACZ/ubepieczeniowy oszust) pomógł K.gdy ten zasuwał na dachach przy 60 oC upale - potem nawet załatwił fajną chatkę na zamkniętym osiedlu ale K.olał to wszystko bo nie mógł być tam gwiazdą-a tylko zwykłym robolem...A ludzie czekają i czekają na płytę ( niezłą zresztą) i swoją kaskę-a to już 20 lat z okładem! WSTYD Panie Krzysiu-wstyd i hańba! A Mario opylił ten domek i nawet spoooorą kaskę zań sobie w kieszeń wziął...Podobno nawet KOŚCIÓŁ katolicki PW Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach jest kupiony za część tej kasy -a to kasa kilku naiwnych z Fl ,NY itd! Ale co tam- biedni nie dawali - nie?(...) ;)
   • Pan Jot Zgłoś komentarz
    O dźizas jakie to słabe pod każdym względem :) Niestety panie Krawczyk bardzo słabe. Lewandowski........ z Polski... Rym roku.
    • Marian Zablocki Zgłoś komentarz
     znowu bedzie ??????????????????????? play beck
     • Ryszard Więckowski Zgłoś komentarz
      Jedynie co Krawczykowi wyszło, to Kolędy !!! gościu odpuść !!
      • Robert z Częstochowy Zgłoś komentarz
       ...SKS i tyle...
       • Krystia Zgłoś komentarz
        Chodzi o kasę, a nie te frazesy o których pan mówi. Bądź pan szczery.
        • marek.dawi Zgłoś komentarz
         Stary alkocholik juiz nie wie za co sie złapać !!!!!
         • pareidolia Zgłoś komentarz
          Panie Krawczyk, czy słuchał pan to co pan nagrał ? Podoba się panu pana głos ? To nie wina tak utworu, jak pana wykonanie. Z takim głosem ,to przy grillu byłby obciach. Proszę dać sobie
          Czytaj całość
          spokój z mikrofonem i nagrywaniem.
          • Przemo_45 Zgłoś komentarz
           Hejterzy mialiby wziąć dobrą książkę...??? A co to jest książka? Toć oni tego w życiu na oczy nie widzieli...
           • szkapa Zgłoś komentarz
            Janowski narobi sobie kłopotu. Ciągnie go w programie jaka to melodia, a on ledwie stoi plejbek leci. Pieprznie połamie się i Robert będzie szpitalnym sponsorem
            • Robin Chudy Zgłoś komentarz
             Przydałoby się panie Krawczyk aby pan poszedł do filharmonii, bo zapomniał pan czym jest muzyka.
             • Robin Chudy Zgłoś komentarz
              Krawczyk, na odpust! Ciebie już nic nie uleczy chłopie!
              Zobacz więcej komentarzy (11)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×