Lewandowski nokautuje konkurencję. Ogromna przewaga Polaka w klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Bayern Monachium meczu wyjazdowym z Hannoverem 96 (3:0). Dla reprezentanta Polski było to już 28. trafienie w tym sezonie Bundesligi.
Dawid Borek
Dawid Borek
Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
Jupp Heynckes w sobotę dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom przed meczem z Realem Madryt, w związku z czym Robert Lewandowski wszedł na boisko dopiero w 67. minucie spotkania. Reprezentant Polski szybko zaakcentował swoją obecność, pokonując bramkarza Hannoveru 96 już sześć minut po pojawieniu się na placu gry.

Dla Lewandowskiego był to 28. gol w obecnym sezonie Bundesligi. Trafieniem tym napastnik powiększył swoją przewagę w klasyfikacji strzelców nad drugim w rankingu Kevinem Vollandem z Bayeru Leverkusen. Dystans między Polakiem a Niemcem jest ogromny. Dzieli ich aż 14 bramek.