Werder wyeliminował HSV!

Werder Brema wywalczył awans do finału Pucharu UEFA, chociaż po pierwszym spotkaniu wydawało się, że to Hamburger SV poleci do Stambułu. W szeregach gości znakomitą partię rozegrali Diego i Claudio Pizarro, a goście zwyciężyli 3:2, dzięki czemu sezon, który już wydawał się być stracony może okazać się być dla aktualnych wicemistrzów Niemiec całkiem udany.

Adam Kiołbasa

Chociaż to podopieczni Tomasa Schaafa mieli atakować i strzelać bramki, to mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęło HSV. Już w 13. minucie znakomitą akcję spod własnej bramki wyprowadził Joris Mathijsen, który następnie uruchomił Ivicę Olicia, a Chorwat wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście starali się odpowiedzieć, ale początkowo nieporadnie atakowali. W 29. uległo to jednak zmianie. Wówczas znakomitą dwójkową akcję przeprowadzili Diego z Claudio Pizarro, a ten pierwszy ładnym, technicznym strzałem doprowadził do wyrównania i przywrócił swojemu klubowi nadzieje na awans.

W 35. niewiele brakowało, a wspomniany Brazylijczyk wyprowadziłby Werder na prowadzenie, ale futbolówka po jego strzale z 30 metrów ostatecznie nie znalazła drogi do bramki Franka Rosta. Później swoje szanse miał Hamburger SV, ale Tim Wiese stawał na wysokości zadania.

Po zmianie stron drużyna z Bremy rzuciła się do ataku, ale przez to narażała się na groźne kontry. Po jednej z akcji trafił Pizarro, ale był na minimalnym spalonym. W 67. minucie sędzia jednak nie mógł już mieć żadnych zastrzeżeń do bramki zdobytej przez reprezentanta Peru, który wyprowadził Werder na prowadzenie po błędzie Rosta, który nie zdołał sparować strzału z dystansu snajpera.

Z minuty na minutę coraz groźniejsi byli gospodarze i nawet doprowadzili do wyrównania, ale Frank De Bleeckere dopatrzył się przewinienia jednego z graczy HSV. W 83. na 3:1 niespodziewanie podwyższyli przyjezdni. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Diego główkował Hugo Almeida, ale Rost ten strzał jeszcze obronił, lecz przy dobitce Baumanna był już bez szans.

Na 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry po wrzutce w pole karne swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Olić i w tym momencie wydawało się, że Hamburger będzie jeszcze w stanie wywalczyć awans do finału, ale na rozstrzygającą bramkę miejscowym zabrakło już czasu i to Werder poleci do Stambułu.

W finale z powodu kartek będą pauzować Diego i Hugo Almeida. Warto odnotować, że piłkarze Schaafa zagrają z Szachtarem Doniecka Mariusza Lewandowskiego i któryś z klubów w ostatniej edycji UEFA CUP będzie po raz pierwszy triumfował w tych rozgrywkach.

Hamburger SV - Werder Brema 2:3 (1:1)
1:0 - Olić 13'
1:1 - Diego 29'
1:2 - Pizarro 66'
1:3 - Baumann 83'
2:3 - Olić 87'

HSV: Rost, Demel (63' Boateng), Gravgaard, Mathijsen, Jansen (77' Aogo), Jarolim, Alex Silva (72' Benjamin), Pitroipa, Trochowski, Petrić, Olić.

Werder: Wiese, Fritz, Mertesacker (54' Proedl), Naldo, Boenisch, Baumann, Frings, Ozil, Diego, Rosenberg (62' Hugo Almeida), Pizarro (90' Niemeyer).

Żółte kartki: Alex Silva, Jarolim, Boateng (HSV) oraz Diego, Naldo, Hugo Almeida (Werder).