Nice I liga: spektakularna wywrotka GKS-u Katowice, mocne słowa w Bytowie

Po czterech zwycięstwach na wyjeździe z rzędu GKS Katowice został pokonany 0:1 na stadionie Puszczy Niepołomice. Po środowych meczach kompletnie inne nastroje są w klubach z Pomorza.
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Fragment meczu

GKS Katowice podbił w rundzie wiosennej tak trudne miejsca jak stadiony Wigier Suwałki, Chojniczanki i Chrobrego. Na konferencji prasowej po meczu w Głogowie trener Jacek Paszulewicz przestrzegał przed lekceważeniem następnych przeciwników, nawet jeżeli znajdują się w dolnej połowie tabeli. Szkoleniowiec wywołał wilka z lasu. Porażka 0:1 z Puszczą Niepołomice to spektakularna wywrotka rozpędzonego zespołu, który mógł w środę zostać nowym liderem. Jedynego gola strzelił w 25. minucie Mateusz Bartków po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. GKS Katowice miał problem z przeprowadzeniem dobrego ataku, a pole manewru Paszulewicza zmniejszyła kontuzja bramkarza Mateusza Abramowicza. Na boisko weszli w drugiej połowie Tomasz Foszmańczyk i Wojciech Słomka, ale nie poprawili gry przyjezdnych. GKS poniósł drugą porażkę w tym roku, a Puszcza odniosła drugie zwycięstwo.

Znów potknęła się Chojniczanka, która zimowała na szczycie tabeli, ale po okresie przygotowań punktuje w żółwim tempie. W środę przegrała 0:1 z Rakowem Częstochowa. Wystarczy spojrzeć na bilans podopiecznych Krzysztofa Brede na własnym stadionie. W rundzie jesiennej przegrała tam jeden z dziewięciu meczów, a wiosną trzy z czterech. Chojniczanka zmarnowała szansę, by powrócić na miejsce premiowane awansem. Jedyny strzał do jej bramki oddał w tym meczu Jose Embalo po wrzutce z prawego skrzydła. Raków identycznie jak wspomniana już Puszcza zwyciężył dopiero po raz drugi w tym roku.

Piłkarze odrobili zaległości także w innym pomorskim mieście Bytowie. Tam kibice są w lepszych nastrojach niż w Chojnicach. Zwycięstwo 1:0 z GKS-em Tychy to trzecie z rzędu Drutex-Bytovii. Dzięki niemu podskoczyła ona kosztem Pogoni Siedlce na 13. miejsce w tabeli. Komplet punktów zagwarantował gospodarzom Sebastian Kamiński strzałem po podaniu Michała Jakóbowskiego. Mocne słowa powiedział Ryszard Tarasiewicz na konferencji prasowej. - Po przegranych meczach nie wypowiadam się o pracy sędziów, ale dziś sędziowanie było do d… - uważa trener pokonanego zespołu. Tyszanie grali ponad połowę meczu w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Keona Daniela.