II liga: koniec bajki Gryfa Wejherowo i koszmaru Siarki Tarnobrzeg

Najlepsza drużyna rundy wiosennej Gryf Wejherowo przegrała 1:3 z Olimpią Elbląg. Po pięciu porażkach z rzędu Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:0 Legionovię Legionowo.

Piłka nożna Getty Images / Michael Regan / Piłka nożna
Gryf Wejherowo zdobył w rundzie wiosennej 17 punktów za pięć zwycięstw i dwa remisy. Drużyna Jarosława Kotasa rozpędziła się jak pociąg ekspresowy i ewakuowała ze strefy spadkowej. W środę mogła wypracować sobie sześć punktów przewagi nad miejscami oznaczającymi degradację. Została jednak zahamowana. Pogromcą Gryfa została Olimpia Elbląg.

Przyjezdni zwyciężyli w Wejherowie 3:1. Po pierwszej połowie mieli gola przewagi dzięki strzałowi Kacpra Korkliniewskiego. W 52. minucie Krzysztof Niburski główkował na 2:0 po wrzutce z rzutu wolnego. Gryf walczył, ale stać go było tylko na gola kontaktowego, którym na dodatek zdenerwował Olimpijczyków. Do nich, a konkretnie do Antona Kołosowa należało ostatnie słowo w 87. minucie. Ukrainiec wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił rezultat.

Pomimo porażki Gryf pozostaje najlepszy w tabelce rundy wiosennej. Do środy zamykała ją Siarka Tarnobrzeg. Także na Podkarpaciu doszło do zwrotu akcji. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora wygrali 2:0 z Legionovią Legionowo po pięciu porażkach z rzędu. Mateusza Kochalskiego pokonali swoimi strzałami Dawid Kubowicz oraz Krzysztof Ropski. Drużyna z Mazowsza kończyła mecz w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Macieja Ostrowskiego. Siarka obroniła się przed atakami dziesięciu przeciwników i po raz pierwszy w tym roku zachowała czyste konto.