II liga: świetny debiut trenera Radomiaka. Szkoleniowiec Legionovii zrezygnował

Radomiak Radom wygrał pierwszy mecz po zmianie trenera 2:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Nowego szkoleniowca będzie mieć niebawem również Legionovia Legionowo.

mecz piłkarzy Radomiaka Radom Facebook / RKS Radomiak Radom / Na zdjęciu: mecz piłkarzy Radomiaka Radom
Po paśmie rozczarowań w Radomiaku doszło do zmiany trenera. Jerzego Cyraka zastąpił na stanowisku Grzegorz Opaliński, który był już wcześniej w sztabie szkoleniowym. W debiucie poprzeczka była zawieszona najwyżej jak być mogła. Radomiak zagrał na stadionie lidera GKS-u 1962 Jastrzębie, a mimo to poradził sobie. Woreczek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Ostatnie słowo należało do Leandro, który strzałem z rzutu karnego zagwarantował przyjezdnym zwycięstwo 2:1.

Dzięki kompletowi punktów Radomiak przesunął się na trzecie miejsce premiowane awansem kosztem Warty Poznań. Leandro jest z kolei liderem klasyfikacji snajperów z 16 golami na koncie. Goni go Piotr Giel, który trafił do bramki po raz 14. w zremisowanym 1:1 spotkaniu GKS-u Bełchatów z Olimpią Elbląg. Trzeci w rankingu jest Jewhen Radionow, który w tej kolejce również nie próżnował i popisał się dubletem. W wyścigu po koronę króla strzelców jest więc interesująco.

Zmiana trenera wpłynęła pozytywnie na Radomiaka. Być może tak samo będzie w Legionovii Legionowo. Jej dotychczasowy szkoleniowiec Robert Pevnik poinformował, że rezygnuje ze stanowiska podczas konferencji prasowej po meczu z MKS-em Kluczbork. Drużyna z Mazowsza została pokonana 0:2.

Tydzień temu Błękitni Stargard obudzili się z bajki. Na początku kwietnia byli posiadaczami najdłuższej w lidze serii czterech zwycięstw. Została ona przerwana przez Garbarnię Kraków. Konsekwencją porażki był spadek w tabeli między innymi za plecy Siarki Tarnobrzeg. Stargardzianie bezskutecznie próbowali ponownie wyprzedzić przeciwnika z Podkarpacia w bezpośrednim starciu.

Błękitni wyszli na prowadzenie w 13. minucie, kiedy to Patryk Skórecki wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Korzystna gra Błękitnych skończyła się w przerwie. Druga połowa należała bezdyskusyjnie do Siarki, która odwróciła wynik 0:1 na 2:1. Jeden z najdziwniejszych występów w karierze zanotował Mateusz Broź. Znany na Pomorzu Zachodnim napastnik wszedł z ławki rezerwowych w 64. minucie, strzelił dwa gole, zmarnował rzut karny i w 78. minucie zszedł z boiska z powodu kontuzji.

28. kolejka II ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 1:2 (0:0)
0:1 - Chinonso Agu 51'
1:1 - Piotr Pacholski 57'
1:2 - Leandro (k.) 61'

GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0)
1:0 - Piotr Giel 5'
1:1 - Anton Kołosow 64'

MKS KluczborkLegionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Donatas Nakrosius 16'
2:0 - Sebastian Deja 89'

Błękitni Stargard - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:0)
1:0 - Patryk Skórecki 13'
1:1 - Mateusz Broź 65'
1:2 - Mateusz Broź 76'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak poprawi wyniki pod wodzą Grzegorza Opalińskiego?