II liga: remis w meczu rewelacji rundy wiosennej

Gryf Wejherowo zremisował 1:1 z Rozwojem Katowice na zakończenie 28. kolejki II ligi. Przyjezdni odrobili gola straty do przeciwnika w drugiej połowie.

Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Trzynasta drużyna w tabeli podjęła będący lokatę wyżej Rozwój Katowice. Trudno byłoby zareklamować mecz takim hasłem. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja w tabelce rundy wiosennej, gdzie Gryf Wejherowo jest liderem, a katowiczanie zdobyli zaledwie punkt mniej od niego. Oba kluby spisują się wyśmienicie po zimowych przygotowaniach.

W meczu rewelacji rundy wiosennej padł remis. Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa był Gryf, którego w 27. minucie wyprowadził na prowadzenie Piotr Okuniewicz po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego. Najlepsze szanse na powiększenie przewagi gospodarzy miał Paweł Wojowski. Dynamiczny pomocnik raz spudłował, a w drugim przypadku nadział się na interwencję bramkarza Rozwoju.

Podrażnieni przez przeciwnika katowiczanie doprowadzili do remisu w 61. minucie. Tomasz Wróbel wykorzystał ze stoickim spokojem rzut karny. Faulował Przemysław Kamiński rozpędzonego Marcina Kowalskiego. Doświadczony pomocnik zdobył trzeciego gola po powrocie do Rozwoju z Rakowa Częstochowa. Trafienie Wróbla było na wagę punktu. Mógł go jeszcze odebrać gościom Michał Ciarkowski, gdyby tylko w 72. minucie zachował się lepiej po podaniu Pawła Czychowskiego.

Po remisie Rozwój pozostał przed Gryfem w tabeli, a wejherowianie nadal rządzą pod względem wyników w rundzie wiosennej. Oba kluby wykonały też kroczek w kierunku utrzymania na szczeblu centralnym.

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 1:1 (1:0)
1:0 - Piotr Okuniewicz 27'
1:1 - Tomasz Wóbel (k.) 61'

Gryf: Dawid Leleń - Paweł Brzuzy (86' Rafał Maciejewski), Przemysław Kamiński, Krzysztof Wicki, Jan Sobociński - Łukasz Nadolski - Paweł Wojowski (83' Maciej Koziara), Mateusz Goerke, Piotr Kołc, Michał Ciarkowski - Piotr Okuniewicz (68' Paweł Czychowski)

Rozwój: Bartosz Golik – Przemysław Mońka, Michał Szeliga, Seweryn Gancarczyk, Michał Czekaj, Kamil Łączek - Kacper Tabiś (81' Daniel Kaletka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka (90' Piotr Barwiński), Marcin Kowalski (85' Rafał Kuliński) - Adam Żak (90' Daniel Kamiński)

Żółte kartki: Nadolski (Gryf) oraz Gancarczyk, Żak, Czekaj, Łączek, Kaletka (Rozwój)

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Która drużyna zdobędzie więcej punktów w rundzie wiosennej?