Serie A: Lazio coraz bliżej Ligi Mistrzów. Pech Ciro Immobile

Zwycięstwo 1:0 z Torino FC przybliżyło piłkarzy Lazio do awansu do Ligi Mistrzów. Nie udał się powrót do stolicy Piemontu liderowi klasyfikacji strzelców Ciro Immobile.

zawodnicy Lazio Rzym Getty Images / Marco Rosi / Na zdjęciu: zawodnicy Lazio Rzym
Wynik derbów Italii miał nie tylko kluczowe znaczenie w wyścigu po mistrzostwo Włoch, ale również trochę wyjaśnił w walce o awans do Ligi Mistrzów. Inter Mediolan przegrał 2:3 z Juventusem, więc czwarte w tabeli Lazio mogło się oddalić od piątych Nerazzurrich na odległość czterech punktów. Pod warunkiem pokonania Torino FC.

W 15. minucie Biancocelesti doznali poważnego osłabienia. Boisko opuścił z powodu kontuzji Ciro Immobile. Superstrzelcowi nie udał się więc powrót na stadion Torino. W barwach tego klubu grał przez półtora roku, zdobył pierwszą w karierze koronę króla strzelców Serie A i zapracował na transfer do Borussii Dortmund. W niedzielę Immobile nie zdobył 30. gola w kampanii ligowej, a jeżeli uraz będzie poważny, może mieć problem z zachowaniem prowadzenia w klasyfikacji snajperów.

W pierwszej połowie Lazio zmarnowało wielką szansę na objęcie prowadzenia. Po podaniu Stefana de Vrija w polu karnym Torino został sfaulowany Sergej Milinković-Savić. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Luis Alberto i oddał beznadziejne uderzenie w bramkarza.

Hiszpan nie sprawdził się w roli egzekutora. Lepiej poszło mu asystowanie. W 56. minucie Luis Alberto dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę wpakował z bliska do bramki Sergej Milinković-Savić. Serb dał Lazio prowadzenie 1:0. Niewiele później Felipe Caicedo dwukrotnie nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przez co przyjezdni martwili się o swoją skromną zaliczkę do końca spotkania.

Rzymianie odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Torino od 16 marca 2015 roku. Jednocześnie po raz drugi w sezonie podbili stolicę Piemontu. W rundzie jesiennej Lazio zdobyło twierdzę Juventusu. Drużyna Simone Inzaghiego jest więc coraz bliżej awansu do Ligi Mistrzów. Swojej przewagi nad Interem będzie bronić w spotkaniach z Atalantą BC, FC Crotone i bezpośrednim z mediolańczykami.

Torino FC - Lazio 0:1 (0:0)
0:1 - Sergej Milinković-Savić 56'

W 23. minucie Luis Alberto (Lazio) nie wykorzystał rzutu karnego. Salvatore Sirigu obronił.

Torino: Salvatore Sirigu - Nicolas N'Koulou, Nicolas Burdisso, Emiliano Moretti -Lorenzo De Silvestri, Tomas Rincon (76' M'Baye Niang), Daniele Baselli, Cristian Molinaro - Simone Edera (62' Iago Falque), Adem Ljajić - Andrea Belotti.

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe, Stefan de Vrij, Stefan Radu (46' Martin Caceres) - Adam Marusić, Alessandro Murgia, Lucas Leiva, Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić - Luis Alberto (78' Jordan Lukaku) - Ciro Immobile (15' Felipe Caicedo).

Żółte kartki: Moretti, Baselli (Torino) oraz Milinković-Savić, Marusić, Strakosha (Lazio).

Sędzia: Massimiliano Irrati.