Kamil Grosicki piłkarzem sezonu w Hull City? Nic z tych rzeczy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Jason Cairnduff / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Reuters / Jason Cairnduff / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
zdjęcie autora artykułu

Nikt nie pisze o Kamilu Grosickim w kontekście piłkarza sezonu w Hull City. W nominacjach "Hull Daily Mail" zabrakło nazwiska polskiego skrzydłowego.

"Allan McGregor zasługuje na to, żeby zostać piłkarzem sezonu w Hull City" - pisze lokalna gazeta "Hull Daily Mail". To właśnie bramkarza Tygrysów wytypowano jako nr 1 w rankingu na najlepszego zawodnika Hull City.

Kolejne miejsca zajmują Jarrod Bowen oraz Sebastian Larsson. Gazeta wyróżnia jeszcze Harry'ego Wilsona, który w ostatnim dniu okienka został wypożyczony do Hull i to on zabrał miejsce Grosickiemu. 21-latek spisał się jednak znakomicie: 12 meczów, 7 goli i 4 asysty. To doskonałe liczby.

Grosicki w ostatnich tygodniach stracił miejsce w składzie. Częściej siedzi na ławce rezerwowych niż gra w podstawowym składzie. Świetne mecze przeplata bezbarwnymi, po których jest krytykowany przez brytyjską prasę.

Jego statystyki z tego sezonu nie są imponujące: 37 spotkań, 9 goli i 6 asyst. Pod znakiem zapytania stoi jego przyszłość na KC Stadium.

Hull do rozegrania ma już tylko jeden mecz. Później Grosicki ma dłuższą przerwę zanim zamelduje się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed wyjazdem na mistrzostwa świata.

ZOBACZ WIDEO Popis Messiego, kosmiczna asysta Suareza. Barcelona mistrzem Hiszpanii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: