ME U-17 2018 kobiet: inauguracja Polek na punkt. Biało-czerwone zremisowały z Anglią po dramatycznym meczu

Zremisowały po golu w doliczonym czasie gry, choć mogły nawet wygrać gdyby w ostatniej akcji nie zabrakło szczęścia. Reprezentantki Polski U-17 zakończyły wynikiem 2:2 starcie z rówieśniczkami z Anglii w pierwszym meczu MME rozgrywanych na Litwie.

Kuba Cimoszko
Polki na młodzieżowe mistrzostwa Europy U-17 jechały w roli outsidera. Nasze dziewczyny nie brały jednak do siebie typowań ekspertów i zaskoczyły już w pierwszym spotkaniu, omal nie pokonując wyżej notowanych Angielek.

Mecz był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat, który świetnie oddawał walkę w środku pola, jaką niewielka liczba kibiców oglądała do 48. minuty. Wtedy niespodziewanie do siatki Brytyjek trafiła jednak Paulina Filipczak i pojedynek stał się bardziej otwarty.

Rywalki Polek odpowiedziały dwoma trafieniami. Najpierw po kontrataku wyrównała Jessica Park, zaś prowadzenie faworytkom dała Paris McKenzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 68. minucie.

Ostatnie słowo należało jednak do Biało-czerwonych. W doliczonym czasie gry (mecze trwają 2x40 min. - przyp. red.), remis naszym reprezentantkom dała fantastycznym strzałem Paulina Tomasiak, zaś w piątej dodatkowej minucie piłkę meczową miała Adrianna Achcińska. Niestety, jej uderzenie o centymetry minęło bramkę.

W drugim środowym meczu grupy B, Hiszpanki zremisowały bezbramkowo z Włoszkami. Italia będzie kolejnym przeciwnikiem Polek. Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz. 14.

Polska - Anglia 2:2 (0:0)
1:0 - Paulina Filipczak 48'
1:1 - Jessica Park 58'
1:2 - Paris McKenzie 68'
2:2 - Paulina Tomasiak 80+1'

Polska: Sara Kierul - Zofia Buszewska (70' Zuzanna Radochońska), Oliwia Silny, Klaudia Homa, Wiktoria Zieniewicz - Alexis Legowski (69' Wiktoria Kiszkis), Adriana Achcińska, Paulina Oleksiak (66' Michelle Biskup), Paulina Filipczak, Paulina Tomasiak - Kinga Kozak.

sędziowała: Lucie Sulcova(Czechy).