Ligue 1: Paris Saint-Germain upokorzone na Parc des Princes

Paris Saint-Germain z pewnością nie tak wyobrażało sobie ostatni mecz na własnym boisku w sezonie 2017/2018. W 37. kolejce Ligue 1 naszpikowany gwiazdami mistrz Francji został upokorzony przez zespół Stade Rennais, który zwyciężył 2:0.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe (z prawej) oraz Mehdi Zeffane (z lewej) PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej) oraz Mehdi Zeffane (z lewej)
PSG, które mistrzowski tytuł zapewniło sobie jakiś czas temu, w poprzedniej serii gier straciło szansę na zakończenie sezonu z dorobkiem minimum 100 punktów. Wobec tego paryżanie mieli niewielką motywację przed sobotnim starciem na Parc des Princes ze Stade, ale nikt nie wyobrażał sobie porażki na własnym stadionie z niżej notowanym rywalem. Natomiast walczący o europejskie puchary goście chcieli sprawić niespodziankę i odnieść wiktorię, co im się udało.

Od pierwszego gwizdka sędziego Jerome'a Brisarda paryżanie nie zamierzali forsować tempa i spokojnie rozgrywali swoje akcje. Aktywny był Angel di Maria, który szukał swojego gola.

Goście bronili się bardzo umiejętnie i nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele. Nieźle w ofensywie radził sobie Adrien Hunou, zaś w trudnych momentach swoją drużynę ratował bramkarz Tomas Koubek. W końcowym rozrachunku pierwsza połowa zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron piłkarze z Rennes mocno ruszyli do ataku i po faulu Thiago Motty w "16" miejscowej drużyny wywalczyli rzut karny. W 52. minucie "jedenastkę" na gola zamienił Benjamin Bourigeaud.

Wydawało się, że po straconym golu podopieczni Unaia Emery'ego zabiorą się za odrabianie strat, ale tak się nie stało. Wręcz przeciwnie - to przyjezdni w 71. minucie zaskoczyli Paris Saint-Germain. Wówczas Jeremy Gelin posłał długie podanie w kierunku Adriena Hunou, zaś ten ładnym uderzeniem z około 16 metrów pokonał Kevina Trappa.

Już do końca meczu nic się nie zmieniło, a wobec tego PSG dość niespodziewanie przegrało ze Stade Rennais 0:2 i poniosło swoją trzecią porażkę w sezonie.