Ligue 1: niesamowite emocje! AS Monaco najprawdopodobniej wydarło wicemistrzostwo

Niesamowite rzeczy działy się w 37. kolejce Ligue 1. AS Monaco rzutem na taśmę wygrało 1:0 z AS Saint-Etienne i po sensacyjnej porażce Olympique Lyon wskoczyło na drugie miejsce w tabeli. Kamil Glik rozegrał cały mecz.

Dominik Polesiński
AS Monaco AFP / VALERY HACHE / Na zdjęciu: AS Monaco
Jeszcze w 89. minucie AS Monaco było bardzo daleko od wicemistrzostwa. Olympique Lyon prowadził w wyjazdowym meczu z RC Strasbourg Alsace 2:1, a piłkarze z Księstwa bezskutecznie szturmowali bramkę AS Saint-Etienne. Wszystko odwróciło się w ciągu minuty! Najpierw Lyon stracił gola na 2:2, a następnie Mathieu Debuchy sfaulował we własnym polu karnym Lemara i rzut karny na gola zamienił Fabinho. Monaco wygrało, by chwilę po końcowym gwizdku dowiedzieć się, że Lyon swój mecz jednak przegrał (2:3).

Samo spotkanie na Stade Louis II do pięknych nie należało. W pierwszej połowie oddano tylko jeden celny strzał, w drugiej było już lepiej. Świetnie w bramce gości spisywał się Stephane Ruffier, który momentami bronił jak natchniony. Kilkakrotnie starał się go zaskoczyć także Kamil Glik, ale na próżno. Kiedy piłka mijała już golkipera na ratunek przychodzili mu koledzy z pola (w 71. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Jonathan Bamba). Ostatecznie nie udało mu się dotrwać z czystym kontem. Przy rzucie karnym nie miał szans.

Monaco wymęczyło wygraną i awansowało na 2. miejsce w tabeli. Jeśli w ostatniej kolejce pokona z ESTAC Troyes zdobędzie wicemistrzostwo i w następnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów.

AS Monaco - AS Saint-Etienne 1:0 (0:0)
1:0 - Fabinho (k.) 90+1'

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure (68' Djibril Sidibe), Kamil Glik, Jemerson, Julien Serrano, Joao Moutinho, Fabinho, Rony Lopes (68' Rachid Ghezzal), Youri Tielemans (80' Pietro Pellegri), Thomas Lemar, Moussa Sylla.

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Mathieu Debuchy, Kevin Theophile-Catherine, Neven Subotić, Loic Perrin, Gabriel Silva (71' Ole Selnaes), Assane Diousse (64' Kevin Monnet-Paquet), Yann M'Vila, Remy Cabella, Jonathan Bamba, Paul-Georges Ntep (64' Romain Hamouma).

Żółte kartki: Serrano (Monaco) oraz Theophile-Catherine (Saint-Etienne).

Czerwona kartka: Rachid Ghezzal (Monaco) - już po końcowym gwizdku za dyskusję z arbitrem.

Sędzia: Benoit Bastien.