Niedziela w Ligue 1: Niezdecydowany Gourcuff, Kombouare poprowadzi PSG?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Yoann Gourcuff zwleka z podjęciem decyzji, gdzie będzie występował w przyszłym sezonie. Barwy klubowe chce zmienić Mevlut Erding z FC Sochaux. Z kolei Antoine Kombouare dostał zgodę na rozwiązanie kontraktu z Valenciennes, w przypadku otrzymania oferty z Paris Saint Germain.

Gourcuff wciąż nie podjął decyzji odnośnie przyszłości

Wypożyczony z AC Milan do Girondins Bordeaux Yoann Gourcuff nie wie jeszcze, w którym zespole będzie występował w przyszłym sezonie. Francuski klub chce sfinalizować transfer definitywny, ale trener włoskiej drużyny Carlo Ancelotti namawia 22-letniego pomocnika do powrotu na San Siro.

Gourcuff przyznaje, że duży wpływ na jego decyzję mogą mieć trener Laurent Blanc oraz jego ojciec Christian Gourcuff, szkoleniowiec FC Lorient. Zapewnia też, że teraz koncentruje się na walce o mistrzowski tytuł z zespołem Bordeaux.

- Rozmawiam spokojnie o przyszłości z ojcem. Planuję także spotkania, które ułatwią mi wybór, nie omawiałem jeszcze tej sytuacji z trenerem Bordeaux. Nie wiem kiedy ogłoszę swoją decyzję, teraz koncentruję się na grze. Do końca sezonu pozostało kilka ważnych spotkań. Mogę jedynie powiedzieć, że perspektywa występów z reprezentacją na mistrzostwach świata nie będzie decydującym czynnikiem dla mojego wyboru - powiedział Gourcuff.

Kombouare dostał zgodę na odejście z Valenciennes

Informowaliśmy ostatnio, że trener Valenciennes Antoine Kombouare jest wymieniany w gronie kandydatów do zastąpienia Paula Le Guena na stanowisku szkoleniowca Paris Saint Germain. Jeśli włodarze PSG zaproponują mu objęcie tej posady, dostanie on zgodę na odejście z obecnego klubu - zapowiedział prezydent Valenciennes.

- Jeśli Antoine Kombouare zdecyduje się odejść, zrobi to za naszym pozwoleniem. Osobiście chcę go jednak zatrzymać. W minionym roku podpisał 5-letni kontrakt. Dobrze czuje się w Valenciennes, ale PSG to klub najbliższy jego sercu - powiedział Francis Decourriere.

Erding chce odejść z FC Sochaux

Kilka dni temu prezydent FC Sochaux Alexandre Lacombe zapewnił, że nie sprzeda latem Mevluta Erdinga. 22-letni napastnik nie zamierza jednak podporządkować się decyzji włodarzy i stanowczo stwierdza, że nie interesuje go już gra na Stade Bonal i chce występować w mocniejszym zespole.

- Nie wiążę swojej przyszłości z Sochaux. Wszyscy w klubie wiedzą o tym. Jestem ambitny i chcę robić postępy - powiedział reprezentant Turcji.

Chalme: Wszystko w naszych rękach

Obrońca Girondins Bordeaux Mathieu Chalme zapowiada, że razem z kolegami powalczy o mistrzowski tytuł. Żyrondyści nie zamierzają zwracać uwagi na rezultaty Olympique Marsylia i skoncentrują się na wygraniu ostatnich spotkań w tym sezonie.

- Nie czekamy na potknięcie Olympique Marsylia, ostatnio nie interesowały nas rezultaty rywala. Wszystko leży w naszych rękach, jeśli wygramy ostatnie cztery mecze będziemy bliscy sukcesu. Nie może nas zgubić przesadna pewność siebie, ale postaramy się przedłużyć zwycięską serię - zapowiada Chalme.

Źródło artykułu: