Serie A: błyskotliwy powrót Łukasza Skorupskiego. Roma na podium, Inter w Lidze Mistrzów

Łukasz Skorupski zachował czyste konto w wygranym 1:0 przez Romę meczu z US Sassuolo. Drużyna Polaka zakończyła sezon na trzecim miejscu w Serie A. W Lidze Mistrzów wystąpi również Inter Mediolan.

Łukasz Skorupski Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski zagrał w tym sezonie w zaledwie jednym meczu ligowym. Rywalizację na swojej pozycji przegrał ze świetnie dysponowanym Alissonem. Reprezentant Polski dostał wcześniej szansę od trenera Eusebio Di Francesco w meczu z Torino FC w Pucharze Włoch. Skorupski i kompani wywrócili się w Coppa Italia już na pierwszej przeszkodzie i wskutek porażki z Bykami odpadli.

Skorupski musiał więc czekać kilka miesięcy na kolejną możliwość zaprezentowania się w bramce Giallorossich. W pierwszej połowie meczu z Sassuolo zmierzył się ze strzałami Matteo Politano. Jedna interwencja Polaka była pozytywna, a drugą można było z czystym sumieniem nazwać znakomitą. Politano nie pokonał Skorupskiego po podaniu Domenico Berardiego.

Roma wyszła na prowadzenie 1:0 w ostatniej minucie przed przerwą. Autorem gola samobójczego do szatni był Gianluca Pegolo po uderzeniu Kostasa Manolasa. Obrońca pokazał jak należy trafić do bramki nieskutecznym wcześniej Patrikowi Schickowi oraz Edinowi Dzeko. Pomógł golkiper gospodarzy, ale najważniejszą pracę wykonał Manolas.

Lepiej od Pegolo bronił Skorupski. W 62. minucie sędzia asystent co prawda zasygnalizował spalonego Domenico Berardiego, ale niezależnie od tego, bramkarz Giallorossich popisał się interwencją. Zachował on w tym spotkaniu czyste konto, a dzięki zwycięstwu 1:0 Roma zakończyła sezon na trzecim miejscu w tabeli.

Ponad 60 tysięcy osób zobaczyło na żywo bitwę o Ligę Mistrzów w Rzymie. Na trybunach było między innymi 10 tysięcy kibiców Interu Mediolan, któremu przepustki do elitarnych rozgrywek gwarantowało tylko zwycięstwo na terenie Lazio. Gospodarze uskrzydleni powrotem po kontuzji Ciro Immobile prezentowali się lepiej od Nerazzurrich w pierwszej połowie i prowadzili po niej zasłużenie 2:1. Inter odwrócił rezultat w ostatnim kwadransie. Oba gole zdobyli piłkarze z Ameryki Południowej. Wyrównał Mauro Icardi, a do wyniku 3:2 premiującego awansem do Ligi Mistrzów mediolańczyków doprowadził Matias Vecino.

Icardi dogonił w klasyfikacji snajperów dotychczasowego lidera Immobile. Obaj mogą więc tytułować się królem strzelców tego sezonu. Piłkarz Lazio zatriumfował samodzielnie w klasyfikacji kanadyjskiej.

US Sassuolo - AS Roma 0:1 (0:1)
0:1 - Gianluca Pegolo (sam.) 45'

Sassuolo: Gianluca Pegolo - Mauricio Lemos, Francesco Acerbi, Federico Peluso (59' Timo Letschert) - Claud Adjapong, Simone Missiroli (85' Davide Biondini), Francesco Magnanelli, Alfred Duncan, Rogerio - Domenico Berardi (73' Khouma Babacar), Matteo Politano

Roma: Łukasz Skorupski - Alessandro Florenzi (76' Elio Capradossi), Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Lorenzo Pellegrini, Maxime Gonalons, Kevin Strootman - Patrik Schick (72' Stephan El Shaarawy), Edin Dzeko, Diego Perotti (80' Gerson)

Żółte kartki: Biondini (Sassuolo) oraz Fazio (Roma)

Sędzia: Eugenio Abbattista

Lazio - Inter Mediolan 2:3 (2:1)
1:0 - Ivan Perisić (sam.) 9'