Premiership: Fabiański nie powstrzymał Chelsea

Arsenal Londyn przegrał z Chelsea Londyn 1:4 w niedzielnym meczu 36. kolejki Premiership. Aż cztery bramki puścił Łukasz Fabiański, który zagrał pełne 90 minut. Kanonierzy nie zajmą już trzeciego miejsca, bo te najprawdopodobniej przypadnie Chelsea.

Bartosz Zimkowski

Niespodziewanie w składzie Arsenalu zabrakło Manuela Almunii i zastąpił go wspomniany Łukasz Fabiański. Arsene Wenger posadził na ławce Emmanuela Adebayora, a Chelsea pojawiła się na Emirates Stadium w najsilniejszym zestawieniu z Didierem Drogbą w ataku.

Już w pierwszych sekundach okazję do zdobycia bramki miał Theo Walcott, ale później wyśmienitą sytuację zmarnował Florent Malouda.

Wreszcie w 28. minucie padł gol dla Chelsea, kiedy Alex po strzale głową pokonał Fabiańskiego. Polak nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję. Piłkę dośrodkował z rzutu wolnego Drogba, a tam zanim wpadła do siatki Kanonierów, to odbiła się jeszcze od poprzeczki.

11 minut później padła kolejna bramka dla Chelsea. Nicolas Anelka zgubił Samira Nasriego, a następnie przymierzył z dystansu. Fabiański mimo ofiarnej interwencji nie zdołał sparować tego strzału. Tuż przed przerwą bardzo dobrą interwencją popisał się Fabiański broniąc uderzenie Anelki.

Tuż po zmianie stron bramkarz gospodarzy ponownie musiał wyjąć piłkę z własnej siatki. Ashley Cole dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie Fabiańskiego pokonał jego własny obrońca, Kolo Toure.

Po chwili świetną interwencją popisał się Petr Cech, a strzelał w tej sytuacji Robin Van Persie. Kanonierzy zdobyli bramkę w 70. minucie, kiedy głową futbolówkę w siatce Chelsea umieścił rezerwowy Nicklas Bendtener.

Ale ostatnie słowo należało do The Blues, którzy cztery minuty przed końcem zdobyli czwartą bramkę. W sytuacji sam na sam z Fabiańskim znalazł się Florent Malouda. Polak obronił uderzenie Francuza, piłkę dobił w słupek Anelka, lecz kolejna dobitka Maloudy była już skuteczna.

Chelsea wygrała 4:1 i Arsenal nie ma szans, aby zająć trzecie miejsce.

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 1:4 (0:2)
0:1 - Alex 28'
0:2 - Anelka 39'
0:3 - Toure (sam.) 49'
1:3 - Bendtner 70'
1:4 - Malouda 86'

Arsenal: Fabiański - Sagna. Toure, Silvestre, Gibbs, Walcott (68' Adebayor), Nasri, Song (67' Denilson), Diaby (59' Bendtner), Fabregas, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa (77' Ivanovic), Alex, Terry, A.Cole, Essien, Mikel, Lampard, Anelka, Malouda (88' Ballack), Drogba.