KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sześć osób zatrzymanych po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

Zatrzymano sześć osób po zajściach na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa - podał rzecznik prasowy poznańskiej policji Andrzej Borowiak. Spotkanie z powodu burd na trybunach zostało przerwane w 78. minucie i nie udało się go wznowić.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
bandyci wbiegają na boisko trakcie meczu Lecha z Legią Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: bandyci wbiegają na boisko trakcie meczu Lecha z Legią

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa miał zadecydować o mistrzostwie Polski. W 78. minucie Legia prowadziła 2:0 i była pewna tytułu. Spotkania nie udało się dokończyć z powodu kibiców Kolejorza, którzy wyłamali ogrodzenie i wtargnęli na boisko. Jak podaje rzecznik policji udało się zatrzymać już sześć osób.


RMF FM dodaje, że policja wciąż szuka kolejnych kibiców, przynajmniej 20 z prawie 50-osobowej grupy, którzy wtargnęli na boisko. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 37 lat. Aresztowań dokonano w domach na terenie Poznania i sąsiednich powiatów.

Natomiast decyzją wojewody Zbigniewa Hoffmanna Inea Stadion został zamknięty na osiem spotkań - pięć ligowych i trzy pucharowe. To oznacza utratę przez klub wielomilionowych wpływów z tzw. dnia meczowego. Wiadomo już, że Lech będzie składał odwołanie, ponieważ nie zgadza się z nałożoną karą.

- Kara jest niezwykle surowa, niesamowicie bolesna dla klubu i chyba nie do końca proporcjonalna do tego, co nam zarzucono. Argumenty, które usłyszeliśmy od przedstawicieli służb mundurowych i wojewody przyjmujemy, lecz wymiar kary jest nieakceptowalny i będziemy szukali ścieżek odwoławczych. Uważamy też, że w pewien sposób jest to znów zamiatanie problemu pod dywan. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z popełnianiem przestępstw na kolejnych stadionach - w Gliwicach, na Stadionie Narodowym, czy teraz w Poznaniu - sprawcy nie są wyszukiwani. Policja na konferencji już dzień po meczu z góry zaznacza, że nie jest w stanie ich zidentyfikować, mimo że stali 20 metrów od funkcjonariuszy. To państwo jest od tego, by nam w takich sytuacjach pomogło - powiedział rzecznik prasowy Kolejorza, Łukasz Borowicz.

Ze strony policji w kierunku Lecha padły jednak poważne zarzuty, m. in. taki, że na trybunie za bramką, tzw. "kotle", w ogóle nie było służb porządkowych. - Również policja regularnie podkreśla, by działania służb porządkowych nie doprowadzały do eskalacji. W momencie gdy funkcjonariusze pojawili się na płycie, nie wyłapywali osób, które po niej biegały, lecz spychali je z powrotem na trybunę. Oczekuje się zatem, że służby porządkowe wejdą do "kotła", nie doprowadzą do eskalacji, a zapobiegną problemowi. To jest całkowicie absurdalne - zaznaczył Borowicz.

ZOBACZ WIDEO Jakie kary po skandalu w Poznaniu? Kołodziejczyk: Mam nadzieję, że Lecha zabraknie w europejskich pucharach
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (47)
 • Jacek1980 Zgłoś komentarz
  Legia Warszawa Mistrzem Polski!!! Podwójna korona!!! Zwycięzca bierze wszystko przegrany musi odejść!! Jesteśmy Waszą Stolicą!!!
  • Zgłoś komentarz
   Ta milicja co tak za nimi ,,biegała'' po boisku i żadnego nie złapała DO ZWOLNIENIA !! I szef tych pseudo funkcjonariuszy. PAŃSTWO TEORETYCZNE.
   • wojakhelski Zgłoś komentarz
    Skąd mieli race, dlaczego mieli kominiarki - za to wszystko odpowiada organizator. W Poznaniu są KIBOLISKA, których trzeba wychować.
    • Jurek Konwerski Zgłoś komentarz
     Organizator imprezy jest winny całemu zajściu jaka jest kontrola jak wnoszą materiały pirotechniczne na impreze sportowa
     • Gorzówfans Zgłoś komentarz
      Ja się pytam jak są sprawdzane osoby przed wejściem na stadion że udaje im się wnieść kominiarki o racach już nie wspominając? Zresztą kibole legi też zadymili.Podczas powrotu
      Czytaj całość
      pociągiem w Kutnie widząc policję zaciągneli hamulec w jednym z wagonów i ruszyli na nich z kijami bejsbolowymi...
      • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
       8 spotkań bez sprzedanych biletów, naprawa zniszczeń, straty wizerunkowe myślę, że spokojnie Lech może zawołać od nich 10 mln zł (każdy mecz to wpływ z biletów i od sponsorów plus
       Czytaj całość
       najemców stoisk ponad 1 mln więc nie ma mowy o przesadzie). Jest pierwsza szóstka płatników, jak będzie ich 20 to albo wsypują kolegów albo płacą po 500 tys. zł: zlicytować im co się da, a resztę w ratach nawet do końca życia... myślę, że przy takiej perspektywie zaczną sypać i uzbiera się 200 płatników, a to już "tylko" po 50 tys. na łeb!
       • AVE STAL Zgłoś komentarz
        Na szczęście na żużlowych stadionach nie dochodzi do tego typu ekscesów. Nie da rady wnieść butelki z napojem,nie mówiąc o kominiarkach,petardach,racach czy bombach własnej produkcji.
        Czytaj całość
        Dopóki Policja nie ma możliwości użyć broni w stosunku do bandy bandytów to tak będzie zawsze. Będą wiedzieć,że i tak nikt im nic nie zrobi.
        • zadziwiony Zgłoś komentarz
         Za chwilę, już po cichu trzeba ich będzie wypuścić bez przedstawienia twardych dowodów. Wrócą do "swojej roboty" w glorii bohaterów opromienieni sławą męczenników. Tak rodzą się
         Czytaj całość
         "autorytety" :((
         • szaroiburo Zgłoś komentarz
          "Od wczoraj przez media przetacza się fala dyskusji, która w moim odczuciu zupełnie mija się z problemem. Najkrócej jak można - wydarzenia w Poznaniu nie miały charakteru
          Czytaj całość
          chuligańskiego, to był protest. Czemu tak ważne jest to rozróżnienie? Bo gdy prawo słusznie karze tych, którzy dla chuligańskiej rozrywki niszczą mienie i zagrażają porządkowi, to protestować ma prawo każdy z nas. Masz prawo powiedzieć stanowcze WETO w sprawach dla Ciebie ważnych. I masz prawo protestować gwałtownie, jeśli wyczerpałeś inne środki przebicia się ze swoją narracją." źródło: forum kibiców Lecha Poznań Nic dodać, nic ująć.
          • jackblack5 Zgłoś komentarz
           i skończy się pouczeniem i wszyscy zadymiarze i ci złapani teraz i ci późniejsi wyjdą wypuszczeni na wolność...I tak walczy rząd z kibolstwem
           • Blue Wars Zgłoś komentarz
            A gdzie były armatki wodne ??? Już ten baner przed spotkaniem mówił wszystko co zrobią gdy przegrają Ci co rozrabiali i wbiegli na boisko to zwyczajni obLECHY nie kibice !!! Winą trzeba
            Czytaj całość
            obarczyć klub i służby ochroniarskie !!! Wszyscy wiedzieli, że ten mecz to beczka prochu i nikt z nich nie zrobił co trzeba !!!!! Klub zdecydowanie za dużo sprzedał biletów, a drugich było zdecydowanie za mało. Teraz czekamy aby wyłapać tych patoLECHow i surowo ukarać !!!! Tylko żal normalnych kibiców.
            • dyneck Zgłoś komentarz
             Brawo, i to jest sukces. Całe 6 osób zatrzymanych - można pochwalić się na tweeterku, fejsiku. Może będzie nawet jakaś nagroda pieniężna za to. Sześć osób to o całe 6 więcej niż
             Czytaj całość
             po derbach Krakowa czy akcji na finale pucharu Polski. Jeszcze raz brawo!
             • kompozytor Zgłoś komentarz
              Poznan to miasto stadionowych bandytów. Strach sie tam pokazać. Szkoda, że to nie zwykli kibice tylko dolne części roweru.
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×