WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Witold Bańka wypowiada wojnę pseudokibicom. "Czas na zdecydowane działania"

Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiedział zmiany w prawie mające na celu bardziej skuteczną walkę z chuliganami. - Najwyższy czas na zdecydowane działania - przyznał.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Newspix / Na zdjęciu: Witold Bańka

W ostatnich tygodniach znów głośno zrobiło się o problemie z chuliganami na polskich stadionach. Ci najpierw zakłócili finał Pucharu Polski, jednak znacznie poważniejsze sceny widzieliśmy w Poznaniu podczas ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy.

Spotkanie Lech - Legia zostało przerwane przez pseudokibiców, którzy najpierw wrzucili na boisko race a następnie sami pojawili się na murawie. Zdjęcia z wybryków chuliganów obiegły media w całej Europie.

Pojawiło się wiele głosów, że sprawy w swoje ręce powinno wziąć państwo. Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiedział, że jego współpracownicy już pracują nad zmianą prawa.

- Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, działająca przy MSWiA, w skład której wchodzą przedstawiciele MSiT, MSWiA, policji, PZPN i klubów Ekstraklasy już pracuje nad rozwiązaniami. To najwyższy czas, żeby podjąć zdecydowane działania, także w wymiarze legislacyjnym, które dadzą odpowiednie narzędzia policji do tego, aby takie patologiczne sytuacje efektywniej zwalczać - ocenił minister, cytowany przez Polską Agencję Prasową - ocenił minister, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Jakie rozwiązania zostaną wprowadzone? Przede wszystkim zmianie ma ulec ustawa dotycząca bezpieczeństwa na imprezach masowych. Wkrótce ministerstwo ma przedstawić nowe rozwiązania.

Chodzi przede wszystkim o kwestie używania rac. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiadał po ostatnich wydarzeniach w Poznaniu, że musi dojść do zmian w prawie.

- Uważamy, że w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych są konieczne zmiany, takie, które dadzą możliwość skutecznego stosowania obowiązującego prawa - przekonywał Boniek.

Po ekscesach w Poznaniu policja zatrzymała 28 pseudokibiców. Władze zapowiadają, że to nie koniec.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Malarz zasłużył na powołanie do kadry? "Staram się wykonywać swoją pracę"


Oglądaj na żywo mecz eliminacji Euro 2020 Austria - Polska w WP Pilot!

Czy zostaną wprowadzone zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa, Inf. własna

Komentarze (27):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ZKS Stal Rzeszów. 0
  Kiboli czyli kogo?
  obiektywny Jednak masz problemy z czytaniem (ze zrozumieniem) i myśleniem (to naprawdę nie boli!)!!! A gdzie ja napisałem, że powinien (lub nie) być skazany? Podałem przykład "hołubienia" kiboli przez poprzednią opozycję!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ZKS Stal Rzeszów. 0
  Powtórzę raz jeszcze. Co zrobił staruch, czy Dobrowolski aby przesiadywac w areszcie bez aktu oskarżenia tyle miesięcy i co przeszkadzało sądowi za czasów po ich skazać skoro byli niby winni. Odpowiesz? Czy będziesz bredzil o swoich poglądach politycznych? Proste pytanie? Wszyscy którzy na meczu nie siedza jak w kościele maja siedzieć w więzieniu? Chłopcze ty wiesz o czym piszesz? Albo chcesz dyskusji albo bredzenia. Jeżeli dyskusji to pisz jak człowiek a nie jak de... L
  obiektywny Jednak masz problemy z czytaniem (ze zrozumieniem) i myśleniem (to naprawdę nie boli!)!!! A gdzie ja napisałem, że powinien (lub nie) być skazany? Podałem przykład "hołubienia" kiboli przez poprzednią opozycję!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • obiektywny 1
  Jednak masz problemy z czytaniem (ze zrozumieniem) i myśleniem (to naprawdę nie boli!)!!! A gdzie ja napisałem, że powinien (lub nie) być skazany? Podałem przykład "hołubienia" kiboli przez poprzednią opozycję!
  ZKS Stal Rzeszów. Chłopcze piszesz mi jakieś bzdety, że jak kilka osób reczylo za niego to nie mógł być skazany. Ile ty masz lat? O czym ty piszesz w ogóle.?? Za co miał być skazany???
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×