CLJ: Legia Warszawa zdobyła teren Lecha Poznań. Zabójcze stałe fragmenty

Młodzi piłkarze Legii Warszawa zwyciężyli 2:1 na terenie Lecha Poznań i są w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem w półfinale Centralnej Ligi Juniorów.

Mecz juniorów Lecha Poznań i Legii Warszawa Newspix / Marcin Ratajczak / Mecz juniorów Lecha Poznań i Legii Warszawa
Po raz ostatni młodzi piłkarze z najlepszych akademii w Polsce rywalizują o medale Centralnej Ligi Juniorów w interesującej formule półfinałów i finału. O awansie do decydującej rozgrywki decydują dwumecze.

Prestiżowa rywalizacja drugiej siły grupy zachodniej Lecha Poznań i dominatora w grupie wschodniej Legii Warszawa rozpoczęła się we Wronkach. Już pierwsze celne uderzenie poskutkowało golem dla Kolejorza. Z prawego skrzydła dośrodkował urodzony w 2002 roku Filip Marchwiński, jeden z Lechitów nie trafił w piłkę, ale za jego plecami był jeszcze Hubert Sobol, który przymierzył z kilkunastu metrów w okienko.

Legia wyrównała przed przerwą dzięki stałemu fragmentowi. W zamieszaniu po dośrodkowaniu Kamila Orlika z rzutu wolnego piłkę strącił do bramki gospodarzy Mateusz Bondarenko. W 34. minucie zrobiło się 1:1.

Lech Poznań próbował rozpocząć drugą połowę tak jak pierwszą i szybko zdobyć gola. Paweł Tupaj uderzył zza pola karnego i interweniował Cezary Miszta. Legioniści z trudem przetrwali początkowy okres po przerwie, a ich najważniejszym zawodnikiem stał się bramkarz. W 66. minucie sparował on piłkę po uderzeniu z dystansu Michała Skórasia.

Karą za nieskuteczność poznaniaków była bramka Legii na 2:1. Decydujące we Wronkach były stałe fragmenty, ponieważ Łukasz Zjawiński trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gol padł w 73. minucie i od tego czasu Lech nie był w stanie przeprowadzić już żadnego ciekawego ataku.

W drugim półfinale Cracovia zwyciężyła 2:0 ze Śląskiem Wrocław na własnym terenie i ma solidną zaliczkę przed rewanżem.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Hubert Sobol 11'
1:1 - Mateusz Bondarenko 34'
1:2 - Łukasz Zjawiński 73'

Lech: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski (82' Mateusz Bieniek), Wiktor Pleśnierowicz, Mateusz Skrzypczak, Michał Zimmer - Michał Skóraś, Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak (46' Eryk Kryg, 85' Filip Szymczak) - Filip Marchwiński (70' Kacper Andrzejewski), Hubert Sobol, Paweł Tupaj.

Legia: Cezary Miszta - Michał Król, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski - Michał Karbownik, Amos Daniel Shapiro-Thompson (64' Michał Mydlarz) - Mikołaj Neuman (85' Maksymilian Sitek), Maciej Rosołek (52' Mateusz Szwed), Kamil Orlik (89' Bartłomiej Kukułowicz) - Łukasz Zjawiński.

Żółte kartki: Andrzejewski, Bieniek (Lech) oraz Orlik, Szwed, Matuszewski (Legia).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).