US Palermo rozpoczęło baraże o awans do Serie A od remisu. 90 minut Radosława Murawskiego

US Palermo rozpoczęło baraże o awans do Serie A od remisu 1:1 na wyjeździe z Venezia FC. Radosław Murawski spędził na boisku 90 minut, a Przemysław Szymiński był na ławce rezerwowych.

Radosław Murawski Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Radosław Murawski
Baraże o awans do Serie A rozpoczęły się z poślizgiem czasowym w weekend. AS Cittadella wyeliminowała w pierwszej rundzie FC Bari, natomiast Venezia FC pokonała AC Perugię Calcio i w półfinale została przeciwnikiem US Palermo.

W jedenastce z Sycylii był Radosław Murawski, który operował w środku pola między innymi z Mato Jajalo i Aleksandrem Trajkovskim. Przemysław Szymiński spędził spotkanie na ławce rezerwowych, a skreślony przez Adama Nawałkę z listy powołanych reprezentantów Polski, Paweł Dawidowicz jest na razie poza kadrą w klubie.

Palermo przeważało na boisku. Przez godzinę oddało cztery celne uderzenia, z których jedno w 53. minucie poskutkowało golem Antonio La Guminy po podaniu Mato Jajalo. Drużyna Polaków nacieszyła się prowadzeniem przez cztery minuty. Wyrównał na 1:1 Davide Marsura z podania Gianluci Litteriego. Pomimo straty gola sytuacja Palermo przed niedzielnym rewanżem na Sycylii jest pozytywna.

W drugim półfinale US Cittadella zremisowała 1:1 z Frosinone Calcio. Do Serie A awansuje najlepszy z pozostałych na placu boju czterech uczestników baraży.

Venezia FC - US Palermo 1:1 (0:0)
0:1 - Antonio La Gumina 53'
1:1 - Davide Marsura 57'

Venezia: Emil Audero - Sinisa Andelković, Marco Modolo, Maurizio Domizzi - Matteo Bruscagin, Marcello Falzerano, Leo Stulac, Marco Pinato (83' Gianni Fabiano), Cristiano Del Grosso - Davide Marsura (79' Gianmarco Zigoni) - Gianluca Litteri (70' Alexandre Geijo).

Palermo: Alberto Pomini - Andrea Rispoli, Giuseppe Bellusci, Slobodan Rajković, Haitam Aleesami - Radosław Murawski, Mato Jajalo, Antonio Fiordilino (66' Eddy Gnahore) - Aleksandar Trajkovski (87' Ilija Nestorovski) - Antonio La Gumina, Stefano Moreo (70' Igor Coronado).

Żółte kartki: Stulac (Venezia) oraz Bellusci, Aleesami (Palermo).

Sędzia: Daniele Chiffi.

AS Cittadella - Frosinone Calcio 1:1 (1:1)