Baraże o awans do Primera Division: Real Saragossa za burtą, CD Numancia w finale

CD Numancia rzutem na taśmę pokonała na wyjeździe w meczu rewanżowym Real Saragossa 2:1 i zagra w finale baraży o awans do Primera Division.

Tomasz Rosiński
CD Numancia Getty Images / Denis Doyle / CD Numancia

W pierwszym starciu obydwu drużyn padł remis 1:1 i tym samym bliżej awansu do finału baraży o Primera Division był Real, który jednak poległ w rewanżu i odpadł z dalszej rywalizacji.

1. połowa konfrontacji była toczona w spokojnym tempie, a żadna z drużyn nie forsowała tempa. Pod bramkami działo się niewiele i ostatecznie przed przerwą nie padł żaden gol.

Po zmianie stron odważniej postanowili zaatakować gospodarze, którzy co chwilę gościli w "szesnastce" rywala. Jednakże swoje znakomite okazje do zdobycia bramki zmarnowali Alberto Zapater, Borja Iglesias i Giorgi Papunashvili.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na miejscowej ekipie w 64. minucie zawodów, gdyż ładne trafienie dla Numancii zaliczył Inigo Perez.

Stracony gol nie podłamał Realu Saragossa, który do remisu doprowadził 16 minut później za sprawą Mikela Gonzaleza.

Wydawało się, że o awansie przesądzi dogrywka lub rzuty karne. Jednakże zwycięską bramkę dla przyjezdnych w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobył Pape Maly Diamanka, który uderzył piłkę głową.

W drugiej parze półfinałowej baraży o PD walczą Real Valladolid i Sporting Gijon (w I pojedynku zespół z Valladolid zwyciężył 3:1).