Baraż: Pogoń Siedlce blisko przetrwania. Nieoceniona rutyna Paluchowskiego

W pierwszym meczu barażowym o miejsce w Nice I lidze piłkarze Pogoni Siedlce zremisowali 1:1 na stadionie Garbarni Kraków, co stawia ich w dobrej sytuacji przed rewanżem.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Garbarnia Kraków była rycerzem wiosny w II lidze. Drużyna ze stolicy Małopolski zdobyła w rundzie najwięcej punktów, a od 4 kwietnia jest niepokonana. Beniaminek wygrał 10 z 14 meczów, a pozostałe zremisował, dzięki czemu w ostatniej kolejce przeskoczył na miejsce barażowe kosztem Radomiaka Radom. W dwumeczu z 15. drużyną Nice I ligi próbował wykorzystać siłę rozpędu.

Atutem siedlczan było z kolei doświadczenie. To przyjezdni byli w natarciu na początku spotkania i stacjonowali na połowie przeciwnika. W 7. minucie zapachniało prowadzeniem Pogoni, ponieważ Daniel Chyła strzelił z linii pola karnego w słupek. W tym okresie meczu często było słychać trenera Dariusza Banasika, który chwalił podopiecznych za sposób gry.

Po kwadransie do głosu doszła drużyna z Krakowa. W 17. minucie Tomasz Ogar główkował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w poprzeczkę. Na trybunie podniosła się wrzawa, ponieważ najlepszy snajper Garbarni chybił minimalnie. Były mistrz Polski rozpędził się i w 20. minucie wyszedł na prowadzenie. Szymon Kiebzak wpadł w pole karne siedlczan i nie zastanawiał się nawet przez sekundę, co zrobić z piłką. Po technicznym uderzeniu skrzydłowego wylądowała ona w narożniku bramki Rafała Misztala.

Siedlczanie zostali wyprowadzeni z równowagi i przed przerwą odpowiedzieli tylko jednym atakiem. Zygmunt Gordon dostał podanie w tempo i miał dużo miejsca w polu karnym Garbarni, ale zamiast uderzyć, to szukał wstrzeleniem Adriana Paluchowskiego. To było zbyt przekombinowane.

Na początku drugiej połowy przypomniała o sobie Pogoń, ale bez efektu bramkowego. Z czasem Garbarnia opanowała sytuację, przeniosła piłkę bliżej koła środkowego. W 62. minucie mogła nawet podwoić swoją przewagę, jednak Rafał Misztal interweniował nogą w sytuacji sam na sam.

Na ostatnie przyspieszenie w Krakowie było stać siedlczan. Nieocenione okazały się nie po raz pierwszy w sezonie rutyna i cwaniactwo Adriana Paluchowskiego. W 78. minucie weteran zachował się świetnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, wyskoczył w odpowiednim momencie, oparł się na barkach przeciwnika i główkował z bliska na 1:1.

Rewanż w środę w Siedlcach.

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
1:0 - Szymon Kiebzak 20'
1:1 - Adrian Paluchowski 78'

Garbarnia: Marcin Cabaj - Arkadiusz Garzeł, Michał Wrześniewski, Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras - Marek Masiuda, Wojciech Wojcieszyński (77' Karol Kosturbała) - Filip Wójcik (67' Serhij Krykun), Szymon Kiebzak (84' Grzegorz Gawle), Michał Kitliński - Tomasz Ogar

Pogoń: Rafał Misztal - Zygmunt Gordon, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Jakub Szrek - Daniel Chyła, Grzegorz Tomasiewicz (88' Przemysław Rodak) - Dominik Kun (74' Andrzej Rybski), Dariusz Zjawiński, Michał Bajdur (63' Damian Świerblewski) - Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Kiebzak, Pietras, Ogar, Masiuda (Garbarnia) oraz Żytko (Pogoń)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce wygra rewanż z Garbarnią na własnym stadionie?