MLS: trzeci dublet Zlatana Ibrahimovicia (wideo)

Zlatan Ibrahimović ustrzelił z soboty na niedzielę polskiego czasu swój trzeci dublet w MLS. Szwed zdobył dwa gole dla LA Galaxy w starciu z Real Salt Lake (3:0).

Bartosz Zimkowski
Zlatan Ibrahimović Getty Images / Jonathan Daniel / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

36-latek w marcu przeniósł się do Los Angeles Galaxy po kiepskim okresie w Manchesterze United. Tam długo leczył kontuzję i nie zdołał wrócić do najwyższej formy. Podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy i w 19-minutowym debiucie strzelił dwa gole. Szwed nadal imponuje formą i w sobotę zdobył dwie kolejne bramki.

Ibrahimović dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwnika po strzałach głową. Za pierwszym razem wykorzystał błąd rywali, a następnie wygrał pojedynek w powietrzu i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Gole Ibrahimovicia:

Były reprezentant Szwecji w jedenastu spotkaniach MLS zdobył jak dotąd siedem goli. Średnio co 103 minuty strzela bramkę. Los Angeles Galaxy kiepsko jednak radzi sobie w tym sezonie. Po 15. kolejkach ma tylko 20 punktów co daje ósmą pozycję w konferencji zachodniej.