US Palermo coraz bliżej Serie A. 80 minut Murawskiego, powrót Dawidowicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Radosław Murawski
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Radosław Murawski

US Palermo wygrało 1:0 rewanż z Venezia FC i awansowało do finału barażów, których stawką jest awans do Serie A. W zespole z Sycylii zagrał Radosław Murawski.

Rywalizacja w półfinałach barażów rozpoczęła się w środę. US Palermo z Radosławem Murawskim w składzie zremisowało w Wenecji 1:1, co stawiało drużynę w dobrej sytuacji przed rewanżem na Stadio Renzo Barbera. Mogła ona być jeszcze lepsza, jednak po strzeleniu gola Palermo nie zachowało koncentracji i wcześnie straciło bramkę.

W podstawowym składzie Rosanero doszło do dwóch zmian. Eddy Gnohere zagrał od początku rewanżu zamiast Antonio Fiordilino, natomiast Igor Coronado zastąpił Stefano Moreo. W środku pola wystąpił ponownie Radosław Murawski, a na ławce rezerwowych był Przemysław Szymiński. Do kadry meczowej wrócił Paweł Dawidowicz, który w tym tygodniu był jeszcze na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Palermo przybliżyło się do awansu na początku rewanżu. Na prowadzenie wyszło w 5. minucie wskutek gola samobójczego Maurizio Domizziego. Po zmianie wyniku gospodarze nie oddali inicjatywy i przed przerwą wykonali jeszcze dwa celne uderzenia. Emil Audero miał więcej pracy niż Alberto Pomini.

Po przerwie jedenastka z Wenecji była groźniejsza. Potrzebowała jednego gola, żeby doprowadzić do remisu. Nie potrafiła go zdobyć mimo szans, a moc ataków przyjezdnych osłabła, kiedy z powodu czerwonej kartki Marco Pinato przedwcześnie opuścił boisko. Palermo mogło dobić osłabionego przeciwnika drugim golem, gdyby Antonio La Gumina wykorzystał rzut karny. Nie zrobił tego, więc drużyna Polaków zwyciężyła 1:0.

W drugim półfinale rywalizują AS Cittadella z Frosinone Calcio.

US Palermo - Venezia FC 1:0 (1:0) 1:0 - Maurizio Domizzi (sam.) 5'

W 89. minucie Antonio La Gumina (Palermo) nie wykorzystał rzutu karnego. Emil Audero obronił.

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Palermo

Palermo: Alberto Pomini - Andrea Rispoli, Giuseppe Bellusci, Slobodan Rajković, Haitan Aleesami - Radosław Murawski (80' Antonio Fiordilino), Mato Jajalo, Eddy Gnahore - Igor Coronado - Antonio La Gumina, Aleksandar Trajkovski (76' Gabriele Rolando)

Venezia: Emil Audero - Sinisa Andjelković, Marco Modolo (59' Gianluca Litteri), Maurizio Domizzi - Matteo Bruscagin, Marcello, Falzerano (56' Gianni Fabiano), Leo Stulac, Marco Pinato, Agostino Garofalo - Davide Marsura, Alexandre Geijo (86' Gianmarco Zigoni)

Żółte kartki: Jajalo, Coronado, Fiordilino (Palermo) oraz Modolo (Venezia)

Czerwona kartka: Marco Pinato (Venezia) /81' - za faul/

Sędzia: Gianluca Aureliano

Czy US Palermo awansuje w tym sezonie do Serie A?