Bardzo dobry mecz Kamila Wilczka. Nawałka go nie wziął na mundial, a on strzela w sparingu

Kamil Wilczek jako jeden z napastników odpadł w Arłamowie i nie pojechał na mistrzostwa świata. Już trenuje z Broendby i zdobył dwa gole w sparingowym meczu z Ledoeje-Smoerum Fodbold (6:1).

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Instagram / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych i zameldował się zaraz po przerwie. Wówczas Broendby IF prowadziło z czwartoligowcem z Danii 3:1. Wilczek do siatki przeciwnika trafił w 71. i w 75. minucie, a ostatecznie wicemistrz Danii wygrał 6:1.

Wilczek walczył o wyjazd na mistrzostwa świata. Był na zgrupowaniach w Juracie oraz Arłamowie, ale ostatecznie nie znalazł się w kadrze na mundial. Miał kapitalną wiosnę, kiedy strzelał bramkę za bramką. Ostatecznie zakończył sezon z 21 bramkami w 40 meczach.

Ledoeje-Smoerum Fodbold - Broendby IF 1:6 (1:3)
0:1 - Ante Erceg 12'
0:2 - Christian Noergaard 36'
1:2 - Mads Holden 39'
1:3 - Kasper Fisker 45'
1:4 - Kamil Wilczek 71'
1:5 - Kamil Wilczek 75'
1:6 - Lasse Vigen Christensen 86'

Czy Nawałka powinien był zabrać Wilczka na MŚ?