Młodzież debiutuje w KSZO

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sytuacja kadrowa na mecz 30. kolejki zmagań o mistrzostwo II ligi w grupie wschodniej pomiędzy KSZO Ostrowiec i ŁKS Łomża spowodowała, że trener ostrowczan - Wiesław Wojno - postanowił posadzić na ławce rezerwowych młodzieżowca Daniela Dybca.

W tym artykule dowiesz się o:

Daniel Dybiec dołączył do kadry KSZO w ostatnim dniu okienka transferowego między rundami sezonu 2008/2009 razem z Jakubem Kapsą. Obaj zawodnicy przeszli z grup juniorskich do drużyny seniorów na zasadzie transferu definitywnego i związali się z KSZO 4,5-letnimi kontraktami indywidualnymi. To piłkarze, którzy w juniorskiej piłce osiągnęli już dużo. Jako pierwszy z tej dwójki w rozgrywkach na szczeblu II-ligowym - w wygranym 1:0 spotkaniu z Ruchem Wysokie Mazowieckie - zadebiutował Jakub Kapsa

Wychowanek MKS KSZO Junior długo czekał na swój debiut na boiskach II ligi. Kiedy już był o krok od meczowej osiemnastki, kontuzja krzyżowała jego plany. W spotkaniu z ŁKS Łomża jednak już tak nie było i młody piłkarz pojawił się na placu gry w 81. minucie meczu, zmieniając innego młodzieżowca - Marcina Rębowskiego. - Był to długo oczekiwany przeze mnie debiut. Na początku kontuzja pokrzyżowała moje występy. Dziś zadebiutowałem myślę, że w miarę dobrze i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach znajdę się w meczowej osiemnastce. Debiut za mną, teraz tylko pozostaje czekać na kolejne mecze i wygrywać wszystko, co zostało do końca rundy - powiedział tuż po spotkaniu Daniel Dybiec.

- Debiut na własnym stadionie to niesamowite uczucie. Tym bardziej, że jestem wychowankiem KSZO. Fajnie jest usłyszeć brawa od miejscowych kibiców, w chwili wyjścia na murawę - dodał.

Z występu młodego zawodnika w spotkaniu z ŁKS Łomża zadowolony był również szkoleniowiec ostrowieckiej drużyny, Wiesław Wojno. - Budowałem tego chłopaka, że w którymś momencie dam mu szansę. Przyszła ta chwila. Myślałem, że zagra więcej minut, ale sytuacja na boisku do końca była nie pewna. Daniel wszedł na ostatnie minuty i myślę, że zagrał bardzo poprawnie. Jest to obiecujący chłopak i liczę na niego, ale nie naciskajmy. Jeśli ta sytuacja w tabeli się ułoży i ten awans będzie bliższy, dostanie kolejne okazje do zaprezentowania się na drugoligowych boiskach - skomentował szkoleniowiec KSZO.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!