Porażka Cracovii z wicemistrzem Serbii

W trzecim sparingu podczas przygotowań do sezonu Cracovia uległa Partizanowi Belgrad 0:1. Mecz kontrolny Pasów z wicemistrzem Serbii odbył się w Słowenii, gdzie pięciokrotni mistrzowie Polski przebywają na zgrupowaniu.

Maciej Kmita
piłkarze Cracovii Newspix / Michał Chwiediuk / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Jedyną bramkę w 34. minucie spotkania zdobył Armin Djerlek. Niespełna 18-letni pomocnik Partizana sfinalizował akcję przeprowadzoną przez swój zespół środkiem pola.

To pierwsza gra kontrolna, w której podopieczni Michała Probierza nie strzelili żadnego gola. W poprzednich wygrali 4:0 z Górnikiem Wieliczka i 4:2 z MFK Karvina.

Podczas pobytu w Słowenii Pasy zagrają jeszcze z NK Maribor (30.06), Qabala FK (04.07) i Dinamem Zagrzeb (07.07), a po powrocie do kraju w próbie generalnej przed sezonem ich formę sprawdzi Puszcza Niepołomice (14.07).

Cracovia - Partizan Belgrad 0:1 (0:1)
0:1 - Djerlek 34'

Skład Cracovii: (I połowa) Maciej Gostomski - Kamil Pestka, Ołeksij Dytiatjew, Miroslav Covilo, Niko Datković - Daniel Pik, Marcin Budziński, Jakub Serafin, Sergei Zenjov - Adrian Danek, Sebastian Strózik. (II połowa) Michal Pesković - Diego Ferraresso, Michal Siplak, Michał Helik (82' Jakub Serafin), Adrian Kajpust - Antonini Culina, Radosław Kanach, Milan Dimun, Javi Hernandez, Szymon Kiebzak (70' Michał Wiśniewski) - Gerard Oliva.