Premiership: Newcastle ponownie w strefie spadkowej

W sobotę w Premiership rozegrano 37. kolejkę, po której po raz trzeci sezon z rzędu mistrzem Anglii została drużyna Manchesteru United. Tymczasem na piątą pozycję awansował Everton, a ponownie do strefy spadkowej spadło Newcastle United.

Bartosz Zimkowski

Sroki w poniedziałek wygrały z Middlesbrough 3:1 i po wielu tygodniach znalazły się na powierzchni. Ale tylko kilka dni trwało szczęście na St James Park. Tym razem na ten stadion przyjechało Fulham Londyn, który wygrało na wyjeździe tylko dwa razy na 18 możliwych meczów. Lecz jeszcze w pierwszej połowie Diomansy Kamara wyprowadził Fulham na prowadzenie.

Sytuacja Newcastle zrobiła się bardzo nieciekawa w 60. minucie, kiedy czerwoną kartką został ukarany obrońca tego zespołu Bassong. Fulham prowadzenia nie oddało już do końca meczu i cały czas zajmuje siódme miejsce. Uprawnia one do występu w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Wciąż szansę na zajęcie siódmej pozycji ma Tottenham Hotspur. Koguty ograły bowiem Manchester City 2:1, ale zwycięstwo zapewnił im dopiero cztery minuty przed końcem Robbie Keane. Irlandczyk trafił do siatki Shay'a Givena strzałem z rzutu karnego. W barwach Man City zabrakło kontuzjowanego Robinho, ale mimo to Koguty straciły pierwszą bramkę na White Hart Lane od 27 stycznia. Wówczas bramkarza Tottenhamu pokonał James Beattie.

Skoro mowa o Beattim, to napastnik Stoke City po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. The Potters wygrali swój dziesiąty mecz na swoim stadionie, ogrywając Wigan Athletic 2:0. Zwycięstwo to dało Stoke awans na jedenaste miejsce, które do tej pory zajmowało Wigan.

Na piątą pozycję awansował z kolei Everton. The Toffees wprawdzie przegrywali z West Ham United 0:1, jednak wszystko zmieniło się w 38. minucie. Najpierw czerwoną kartką został ukarany Tomkins, a po chwili rzut karny na bramkę zamienił Louis Saha. The Toffees wygrali 3:1.