Wojciech Kowalczyk skrytykował polskich pucharowiczów. "Widać zmęczenie sezonem"

Legia Warszawa, Lech Poznań i Górnik Zabrze awansowały do kolejnej rundy eliminacji europejskich pucharów, ale styl ich gry pozostawiał wiele do życzenia. Polskie drużyny skrytykował Wojciech Kowalczyk.

Łukasz Witczyk
Wojciech Kowalczyk Newspix / MARCIN SZYMCZYK FOTOPYK / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
"Po Legii, Lechu i Górniku już widać zmęczenie sezonem" - napisał na Twitterze były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk. Co prawda wszystkie polskie drużyny awansowały do kolejnej rundy eliminacji Liga Mistrzów i Liga Europy, ale ich gra nie może napawać optymizmem. W dodatku mecze I rundy rozgrywane były jeszcze przed startem rozgrywek Ekstraklasy.

Najlepiej z polskich zespołów spisała się Legia Warszawa. Mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali irlandzki Cork City. Na wyjeździe wygrali 1:0, a przed własną publicznością wypunktowali rywala 3:0. W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów stołeczny zespół zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Męczyli się za to uczestnicy eliminacji Ligi Europy. Lech Poznań wyeliminował ormiański Gandzasar Kapan dopiero dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry. U siebie poznaniacy wygrali 2:0, ale w Armenii gospodarze odrobili straty. Gdy wszystko wskazywało na to, że do rozstrzygnięcia dwumeczu niezbędna będzie dogrywka, gola na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Trałka.

Z kolei Górnik Zabrze przed własną publicznością wygrał 1:0 z Zarią Balti. Zaliczkę tę zabrzanie stracili już w 7. minucie meczu w Kiszyniowie. Ostatni zespół mołdawskiej ekstraklasy wysoko zawiesił poprzeczkę. Zaria dobrze grała w defensywie i nie pozwoliła Górnikowi na stworzenie groźnych sytuacji. Zabrzanie uniknęli dogrywki dzięki bramce w 85. minucie strzelonej przez Daniela Smugę.

W II rundzie eliminacji Ligi Europy Lech zmierzy się z białoruskim Szachtiorem Soligorsk, a Górnik rywalizować będzie ze słowackim AS Trencin. W tej fazie grać będzie także Jagiellonia Białystok, która o awans walczyć będzie z portugalskim Rio Ave.

Czy którykolwiek z polskich zespółw awansuje do fazy grupowej europejskich pucharów?