Pechowa porażka Liverpoolu z Borussią. Show Pulisicia

Liverpool długo prowadził z Borussią w meczu rozgrywanym w ramach International Champions Cup. Po przerwie Niemcy wyrównali po rzucie karnym, a w końcówce zdobyli kolejne dwa gole i zwyciężyli 3:1.

Michał Piegza
piłkarze Borussii Dortmund Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Podczas przygotowań do sezonu oba zespoły były do tej pory niepokonane. Dla Borussii było to już drugie spotkanie w ramach International Champions Cup. W sobotę niemiecka drużyna pokonała 1:0 Manchester City. Jedynego gola zdobyła po rzucie karnym.

W potyczce z Liverpoolem gracze z Dortmundu również trafili z "jedenastki". Z karnego do remisu doprowadził Christian Pulisić, którego chwilę wcześniej sfaulował Ragnar Klavan (66. minuta).

Niewiele zapowiadało, że Borussia będzie w stanie zagrozić Liverpoolowi. Anglicy rozpoczęli dość niemrawo, błąd Lorisa Kariusa omal nie zakończył się bramką (z ok. 40 metrów do pustej bramki nie trafił Maximilian Philipp).

Podopieczni Juergena Kloppa wyczekali rywala i prowadzenie objęli w 25. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Virgil van Dijk trafił do bramki głową z pięciu metrów.

Liverpool po objęciu prowadzenia złapał luz. Po przerwie stworzył sobie kilka okazji na podwyższenie wyniku. M.in. Dominic Solanke głową uderzył minimalnie niecelnie (61. minuta), a w 64. Oluwaseyi Ojo trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później Borussia wyrównała. Anglikom, pomimo kilku dobrych okazji, nie udało się ponownie wyjść na prowadzenie. To Borussia w 89. minucie zadała drugi cios. Po kontrze Marcel Schmelzer dograł do Pulisicia, a ten płaskim strzałem z ok. 16 metrów zapewnił drużynie wygraną. Anglików w doliczonym czasie dobił Jacob Bruun Larsen.

W spotkaniu nie zagrali znajdujący się w kadrze meczowej Kamil Grabara oraz Łukasz Piszczek.

Liverpool FC - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
1:0 - van Dijk 25'
1:1 - Pulisić (k.) 66'
1:2 - Pulisić 89'
1:3 - Larsen 90+3'

Liverpool: Loris Karius - Nathaniel Clyne (62' Nathaniel Phillips), Joel Matip (22' Joe Gomez), Virgil van Dijk (46' Ragnar Klavan), Andrew Robertson (46' Alberto Moreno) - Adam Lallana (46' James Milner), Fabinho (46' Naby Keita), Curtis Jones (46' Ben Woodburn) - Rafael Camacho (46' Oluwaseyi Ojo), Divock Origi (46' Daniel Sturridge), Lazar Marković (46' Dominic Solanke).

Borussia: Marwin Hitz - Jeremy Toljan (46' Herbert Bockhorn), Abdou Diallo (46' Amos Pieper), Dan-Axel Zagadou, Soren Dieckmann (46' Marcel Schmelzer) - Nuri Sahin (46' Dzenis Burnić) - Marius Wolf (46' Christian Pulisić), Mahmoud Dahoud (46' Mario Goetze), Denzil Boadu (46' Sergio Gomez), Jadon Sancho (46' Jacob Bruun Larsen) - Maximilian Philipp (46' Alexander Isak).

Sędzia: Allen Chapman.