Skuteczni zmiennicy. Liverpool FC wygrał z Manchester City

Liverpool FC wygrał 2:1 z Manchesterem City w International Champions Cup. Wszystkie gole zdobyli zmiennicy, a decydującego Sadio Mane w doliczonym czasie.

Sadio Mane (nr 19), Dejan Lovren Getty Images / Clive Brunskill / Sadio Mane (nr 19), Dejan Lovren
W ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarze Manchesteru City i Liverpool FC strzelili sześć goli w 180 minut. Pięć późniejszy finalista prowadzony przez Juergena Kloppa. Pierwsza połowa w East Rutherford była bezbramkowa, więc menedżerowie interweniowali. Wprowadzony w przerwie Leroy Sane wyprowadził na prowadzenie Obywateli. Wrzawa z trybun powitała na murawie Mohameda Salaha, którego już pierwsze uderzenie zmieniło wynik na 1:1. Egipcjanin był bardzo niebezpieczny dla rywali z Manchesteru, ale zatrzymał się na jednym trafieniu. Mecz rozstrzygnął w doliczonym czasie Sadio Mane strzałem z rzutu karnego na 2:1. Liverpool wygrał zasłużenie i odkuł się za niepowodzenie w ostatnich minutach konfrontacji z Borussią. Kamil Grabara spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Na gole w meczu drużyn Kloppa i Guardioli trzeba było poczekać. W potyczce Tottenhamu Hotspur strzelanie trwało od początku. Londyńczycy zwyciężyli 4:1 z AS Roma. Co prawda pierwsi stracili bramkę wskutek uderzenia Patrika Schicka, ale na odwrócenie wyniku potrzebowali zaledwie kwadransa. Dubletem popisał się Fernando Llorente, a następnie jego wyczyn powtórzył Lucas Moura. Trener Eusebio Di Francesco wyglądał na przerażonego stanem defensywy niedawnego półfinalisty Ligi Mistrzów. W International Champions Cup jeszcze nikt nie poniósł tak wysokiej porażki jak Giallorossi. Wynik próbował poprawić przede wszystkim Edin Dzeko, ale musi jeszcze nastawić celownik przed sezonem.

Borussia Dortmund miała swoją motywację przed meczem z Benficą Lizbona. Po zwycięstwach z Manchesterem City i Liverpool FC zamierzała w konfrontacji z teoretycznie słabszym przeciwnikiem zgarnąć trzeci komplet punktów. Z dziewięcioma "oczkami" drużyna Luciena Favre'a mogła śmiało myśleć o uplasowaniu się na szczycie tabeli International Champions Cup. Po 22 minutach przedstawiciel Bundesligi prowadził 2:0, a oba gole strzelił Maximilian Philipp. Po przerwie trener Benfiki wprowadził pięciu Argentyńczyków i ten desant pomógł w wyrównaniu na 2:2. Uskrzydlona drużyna z Portugalii wygrała później 4:3 konkurs rzutów karnych. Borussia miała trzy punkty na wyciągnięcie ręki, a został jej jeden. Łukasz Piszczek nie pojawił się na murawie.

Tylko przez trzy minuty był na prowadzeniu Manchester United w meczu z AC Milan. Na gola Alexisa Sancheza odpowiedział Suso. Inny Hiszpan, Pepe Reina zaprezentował się w bramce Rossonerich i w sporej mierze dzięki niemu stanęło na rezultacie 1:1. W konkursie rzutów karnych lepsi 9:8 okazali się podopieczni Jose Mourinho. Trwał on aż 13 serii.

Manchester City - Liverpool FC 1:2 (0:0)
1:0 - Leroy Sane 57'
1:1 - Mohamed Salah 63'
1:2 - Sadio Mane (k.) 90'

City: Claudio Bravo (46' Joe Hart) - Cameron Humphreys, Eric Garcia, Jason Denayer (47' Claudio Gomez) - Luke Bolton (75' Benjamin Garre), Riyad Mahrez (74' Tom Dele-Bashiru), Ołeksandr Zinczenko (67' Tosin Adarabioyo), Philip Foden, Jack Harrison (67' Patrick Roberts) - Lukas Nmecha (46' Leroy Sane), Brahim Diaz (46' Bernardo Silva)

Liverpool: Loris Karius (46' Caoimhin Kelleher) - Nathaniel Clyne (62' Marko Grujić), Joseph Gomez (46' Ragnar Klavan), Virgil Van Dijk (66' Nathaniel Phillips), Andrew Robertson (63' Alberto Moreno) - Georginio Wijnaldum (46' Benjamin Woodburn), Fabinho (63' Rafael Camacho), James Milner (66' Pedro Chirivella) - Adam Lallana (46' Sadio Mane), Daniel Sturridge (46' Dominic Solanke), Curtis Jones (62' Mohamed Salah)

AS Roma - Tottenham Hotspur 1:4 (1:4)
1:0 - Patrik Schick 3'