II liga: przebojowe wejście Widzewa Łódź. Beniaminek zdemolował Rozwój Katowice

Widzew Łódź ma komplet sześciu punktów, pięć zdobytych goli i zero straconych po 2. kolejce II ligi. W sobotę beniaminek zdemolował 4:0 Rozwój Katowice.

kibice z Łodzi Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi
Wygrana 1:0 z Olimpią Elbląg była tylko rozgrzewką dla Widzewa Łódź. Beniaminek nabrał po udanej inauguracji rozpędu, pewności siebie i na Górnym Śląsku urządził piłkarską demolkę. Łodzianie pokonali Rozwój Katowice 4:0. Przed przerwą pierwszego gola zdobył Konrad Gutowski, a kolejne ciosy zadali gospodarzom Mateusz Michalski, Robert Demjan i Marek Zuziak. Widzew wszedł do nowej ligi w przebojowym stylu i jest liderem. W następnych kolejkach będzie już uznawany za faworyta.

Podkarpacie ma w tym sezonie trzech przedstawicieli w II lidze. W pierwszych derbach województwa wystąpili Stal Stalowa Wola oraz Resovia. Formalni gospodarze wyszli na prowadzenie w 44. minucie. Sebastian Łętocha wykorzystał dośrodkowanie Piotra Mrozińskiego. Beniaminek przeważał i udokumentował to golem na 1:1. Wydawało się, że po wyrównaniu Resovia nabierze wiatru w żagle i pokusi się o zwycięstwo. Stało się coś kompletnie innego. W 81. minucie Robert Dadok dał wygraną 2:1 bardziej doświadczonej Stalówce.

Nie minęła minuta i Radomiak Radom prowadził 1:0 na stadionie Ruchu Chorzów. Można przypuszczać, że trener Dariusz Fornalak przed meczem kilkakrotnie przypominał podopiecznym o strzeleckim instynkcie Leandro, ale jakby rzucał grochem o ścianę. To najlepszy snajper poprzedniego sezonu pokonał Kamila Lecha uderzeniem od słupka. W 49. minucie Damian Szuprytowski udokumentował wyższość Radomiaka golem na 2:0.

Poza wspomnianymi Widzewem Łódź, Stalą Stalowa Wola oraz Radomiakiem Radom komplet punktów ma po 2. kolejce Olimpia Grudziądz. Biało-zieloni zwyciężyli 2:0 w meczu spadkowiczów z Pogonią Siedlce.

Gryf Wejherowo zagrał drugi mecz z rzędu na własnym stadionie. Nastroje po pierwszym z nich były umiarkowane. Klub z Pomorza urwał punkt Górnikowi Łęczna, tyle że prowadził już 2:0 i pozwolił niedawnemu ekstraklasowiczowi na wyrównanie. W konfrontacji z ROW-em 1964 Rybnik ponownie wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Kamil Włodyka. Po zmianie wyniku Gryf pokazał, że wyciągnął wnioski i utrzymał prowadzenie 1:0 do końca spotkania.

W niedzielę dokończenie kolejki i spotkanie Olimpii Elbląg z Błękitnymi Stargard.

0:2 - Damian Szuprytowski 48'

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)
1:0 - Robert Hirsz 49'
2:0 - Przemysław Kita 90'

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 - Kamil Włodyka 5'

Znicz Pruszków - Elana Toruń 0:2 (0:2)
0:1 - Filip Kozłowski 32'
0:2 - Filip Kozłowski 35'

GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)
1:0 - Piotr Mularczyk 57'
2:0 - Bartłomiej Bartosiak 64'

Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 2:1 (1:1)
1:0 - Łukasz Sosnowski 17'
1:1 - Damian Nowak 31'
2:1 - Paweł Wojciechowski 77'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź będzie najlepszym klubem w rundzie jesiennej II ligi?