Fortuna I liga: Puszcza Niepołomice lepsza od Stali. Trenerskie wyczucie Tomasza Tułacza

Bramka w 78. minucie zdecydowała o zwycięstwie 1:0 Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec. Zdobył ją krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Konrad Stępień.

piłkarze Stali Mielec Newspix / Marcin Kalita / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Podopieczni Tomasza Tułacza i Artura Skowronka mieli problem ze zdobyciem gola. Nie potrafili tego zdobyć najbardziej wysunięci piłkarze Marcin Orłowski i Andreja Prokić, choć obaj mieli swoje szanse na zmianę wyniku.

W pierwszym meczu przy sztucznym oświetleniu w historii Niepołomic zanosiło się na bezbramkowy remis. Tomasz Tułacz, trener Puszczy spojrzał w kierunku ławki rezerwowych i zdecydował się wprowadzić na boisko Konrada Stępnia zamiast Kamila Poźniaka. Krótko po wejściu, dokładnie w 78. minucie, zmiennik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Seweryna Kiełpina płaskim strzałem. Decydująca bramka na 1:0 była potwierdzeniem przewagi niepołomiczan, która zarysowała się po przerwie.

W poprzednim sezonie Stępień zdobył dla Puszczy jednego gola, więc już w 2. kolejce obecnych rozgrywek wyrównał tamten wynik. Zarazem zapewnił drużynie z Małopolski pierwsze punkty w sezonie. Tydzień temu przegrała ona 0:3 z Rakowem Częstochowa. Z kolei Stal Mielec została pokonana w Niepołomicach po wygranej 2:0 z Garbarnią Kraków na inaugurację. Porażka zespołu z Podkarpacia oznacza, że w Fortuna I lidze już 17 klubów straciło punkty. Komplet sześciu "oczek" posiada wyłącznie Odra Opole.

Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 - Konrad Stępień 78'

Puszcza: Miłosz Mleczko - Patryk Fryc, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Mateusz Bartków - Marcin Stefanik, Longinus Uwakwe - Wiktor Żytek (85' Hubert Tomalski), Krzysztof Drzazga (87' Dawid Ryndak), Kamil Poźniak (72' Konrad Stępień) - Marcin Orłowski

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Maksymilian Banaszewski (74' Grzegorz Tomasiewicz), Josip Soljić, Marcel Gąsior, Bartosz Nowak, Łukasz Wroński (64' Mendi) - Andreja Prokić

Żółte kartki: Czarny, Stefanik, Drzazga (Puszcza)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Która drużyna zdobędzie więcej punktów w rundzie jesiennej Fortuna I ligi?