Polacy na Ukrainie: Mariusz Lewandowski z wicemistrzostwem

W piątek oraz sobotę zostały rozegrane mecze 28. kolejki ukraińskiej ekstraklasy. Ta seria spotkań nie była udana dla Polaków, którzy występują w lidze naszych wschodnich sąsiadów. Ze zwycięstwa cieszył się tylko Mariusz Lewandowski.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub polskiego obrońcy zmierzył się na wyjeździe z Czornomorcem Odessa. Nasz rodak pojawił się w wyjściowym składzie gości. Były defensor Hetmana Zamość był bardzo aktywny w trakcie sobotniego pojedynku. Gancarczyk próbował obsługiwać kolegów dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry. Polak włączał się ponadto do akcji ofensywnych swojej drużyny. Obrońca przebywał na murawie do 80. minuty, kiedy to zmienił go Andrij Koniuszenko. Metallist poniósł porażkę w stosunku 0:1, ale utrzymał 3. pozycję w tabeli.

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - zespół polskiego defensora zmierzył się u siebie z FK Lwów. Nasz rodak cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Klub z Symferopola wywalczył remis 2:2 i zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli.

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w trakcie wyjazdowego meczu z Zorią Ługańsk. W 12. minucie nasz rodak zdecydował się na strzał z dystansu, lecz nie zaskoczył golkipera miejscowych. Lewandowski opuścił plac gry w 60. minucie, kiedy to zastąpił go Tomáš Hübschman. Przyjezdni odnieśli zwycięstwo 3:0 i zapewnili sobie już wicemistrzostwo Ukrainy, co gwarantuje im prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Maciej Nalepa (FK Charków) - charkowski zespół, który jest "czerwoną latarnią" tabeli, podjął Illicziwca Mariupol. Polak obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych. Jego drużyna doznała porażki w stosunku 1:2.