El. LM: zmienne szczęście Polaków. Karabach Agdam gra dalej, Ludogorec Razgrad za burtą

Karabach Agdam wygrał 3:0 z FK Kukesi, a Ludogorec Razgrad został pokonany 0:1 przez Videoton Szekesfehervar. Z LM pożegnał się już jeden słynny klub - FC Basel.

Jakub Rzeźniczak Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: Jakub Rzeźniczak
Karabach Agdam nie stracił jeszcze gola w eliminacjach Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu z FK Kukesi nie pozwolił przeciwnikom nawet na oddanie celnego strzału. Skończyło się bezbramkowym remisem, co dało Karabachowi niezłą sytuację wyjściową przed rewanżem. Do podstawowego składu mistrza Azerbejdżanu powrócił Dani Quintana i był istotnym zawodnikiem w wygranym 3:0 starciu. Hiszpan zdobył dwa gole z rzutów karnych. Jakub Rzeźniczak wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 77. minucie i pomógł Karabachowi utrzymać korzystny wynik.

Ludogorec Razgrad nie potrafił udokumentować miażdżącej przewagi w pierwszym meczu z Videotonem Szekesfehervar i zremisował 0:0. Przegrany 0:1 rewanż pozbawił mistrza Bułgarii szans na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i potwierdził, że na przełomie lipca i sierpnia ofensywa Ludogorca nie jest w najlepszej kondycji. Przez ostatnie 360 minut zdobył on zaledwie dwie bramki. Jakub Świerczok był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i zagrał przez 70 minut. Jacek Góralski wszedł na boisko w przerwie.

Tydzień temu w spotkaniu BATE Borysów z HJK Helsinki padł bezbramkowy remis. Piłkarze schowali amunicję do magazynu i wyjęli dopiero przed rewanżem. Po dwóch kwadransach mistrz Białorusi prowadził w stolicy Finlandii 2:1. HJK mógł się pocieszać tylko tym, że zdobył najładniejszego gola. Yaghoubi przymierzył technicznie z 20. metra w sam narożnik. BATE było więc mniej efektowne, ale bardziej efektywne i awansowało.

Ozdobą dnia był gol Damjana Djokovicia dla CFR Cluj na stadionie Malmoe FF. Będący blisko Chorwata partner z zespołu złapał się za głowę po fenomenalnym strzale przewrotką. Piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do bramki. Konkurować z Djokoviciem spróbował Arnor Traustason, który po przerwie huknął na 1:1 z 25. metra w samo okienko. Oba trafienia były bajeczne, a to Islandczyka na wagę awansu Malmoe.

FK Astana wypracował sobie zaliczkę 2:1 przed rewanżem z FC Midtjylland dzięki dwóm strzałom z dystansu Laszlo Kleinheislera. W Danii mistrz Kazachstanu miał za zadanie przede wszystkim skutecznie się bronić. Po bezbramkowym remisie wrócił do Astany z poczuciem dobrze wykonanego zadania.