Chelsea FC przegrała w próbie generalnej. Spektakularna obrona Marcina Bułki

Arsenal FC pokonał w konkursie rzutów karnych Chelsea FC. Po 90 minutach meczu towarzyskiego było 1:1. Marcin Bułka zagrał tylko przez kwadrans, ale zdążył zaprezentować spektakularną interwencję.

Marcin Bułka Getty Images / Albert Perez / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Chelsea FC sprawdziła się po raz ostatni przed meczem o Tarczę Wspólnoty. Maurizio Sarri testuje już optymalne, a nie eksperymentalne rozwiązania. Arsenal FC ma jeszcze odrobinę więcej czasu przed początkiem rywalizacji w Premier League, ale nie chciał oddać pola lokalnemu wrogowi, dlatego Unai Emery postarał się o wystawienie najmocniejszej na ten moment jedenastki.

The Blues potrzebowali niewiele czasu na zdobycie gola. W 5. minucie w pole karne Arsenalu wbiegł Antonio Ruediger i główkował po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa. Niemiec wyskoczył wysoko i przymierzył w sam narożnik bramki Petra Cecha. Chelsea mogła prowadzić po kwadransie wyżej niż 1:0, tyle że Alvaro Morata nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Hectora Bellerina na Callumie Hudsonie-Odoiu. Z wyczuciem interweniował Cech.

Doświadczony bramkarz prezentował się najlepiej spośród podopiecznych Unaia Emery'ego. W 24. minucie wygrał on kolejny pojedynek z Alvaro Moratą. Tym razem Cech sparował piłkę do boku w sytuacji sam na sam. W podobnej akcji weterana nie przechytrzył Hudson-Odoi.

Wilfredo Caballero nie zdawał równie poważnych egzaminów jak bramkarz Arsenalu. Kanonierzy bardziej próbowali niż atakowali. Pierre-Emerick Aubameyang i spółka nie oddawali równie groźnych strzałów. Argentyńczyk musiał interweniować dopiero po próbie z dystansu Matteo Guendouziego w 35. minucie i to było na tyle przed przerwą.

Trenerzy zaczęli mieszać w swoich jedenastkach, ale nie zmienili obrazu meczu. Także po przerwie nieco lepsze wrażenie sprawiała Chelsea, a jej przeciwnik choć ambitny, miał problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Sporo uderzeń Kanonierów było blokowanych, kolejne były niecelne. W 76. minucie Alexandre Lacazette przestrzelił w sytuacji sam na sam.

W 78. minucie Marcin Bułka zmienił Wilfredo Caballero w bramce Chelsea. W 84. minucie Polak popisał się refleksem i spektakularną interwencją po strzale Alexa Iwobiego z bliska.

Już wydawało się, że Polak nie skapituluje w całym okresie przygotowań. Zabrakło do tego zaledwie kilku sekund. W doliczonym czasie na 1:1 uderzył z bliska Lacazette i londyńczycy zmierzyli się jeszcze w konkursie rzutów karnych.

W nim lepsi okazali się Kanonierzy. W szóstej serii Petr Cech zatrzymał strzał Rubena Loftusa-Cheeka.

Arsenal FC - Chelsea FC 1:1 (0:1) k. 6:5
0:1 - Antonio Ruediger 5'
1:1 - Alexandre Lacazette 90'

W 15. minucie Alvaro Morata (Chelsea) nie wykorzystał rzutu karnego. Petr Cech obronił.