"Zobaczyliśmy bardzo pozytywną zmianę w jego grze". Marcelo Bielsa chwali Mateusza Klicha

Mateusz Klich był jednym z bohaterów Leeds United w meczu Championship ze Stoke City (3:1). Polski pomocnik strzelił gola, a menedżer Marcelo Bielsa nie szczędził mu pochwał.

Piotr Bobakowski
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Piłkarze Leeds United udanie zainaugurowali rozgrywki Championship, pokonując w 1. kolejce Stoke City (3:1). Wynik niedzielnego meczu na Elland Road w 15. minucie otworzył Mateusz Klich, na którego postawił w tym spotkaniu argentyński menedżer Marcelo Bielsa.

Po zakończeniu pojedynku Bielsa komplementował reprezentanta Polski. - Sprzedaliśmy Ronaldo Vieirę (do Sampdorii Genua - przyp. red.), Adam Forshow odniósł kontuzję i Klich wystąpił w przedsezonowym test-meczu (z Guiseley - przyp. red.), który wygraliśmy 4:3. Zobaczyliśmy bardzo pozytywną zmianę w jego grze. On ma podobne umiejętności, co Forshow. Dzisiaj zagrał dobrze, ale ma jeszcze możliwości, które powinien wykorzystywać - ocenił Argentyńczyk.

Klich w pojedynku ze Stoke przebywał na boisku do 76. minuty. Zmienił go Stuart Dallas. Wychowanek Tarnovii Tarnów wrócił do zespołu z Leeds po półrocznym wypożyczeniu w FC Utrecht. W 14 meczach w barwach holenderskiej drużyny Polak strzelił jedną bramkę.

W 2. kolejce Championship drużyna Bielsy zmierzy się z Derby County. Do konfrontacji na Pride Park Stadium dojdzie w sobotę, 11 sierpnia. Na inaugurację rozgrywek Derby wygrało na wyjeździe z Reading FC (2:1), strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Mateusz Klich będzie podstawowym zawodnikiem Leeds United w sezonie 2018/19?