Polak robi furorę w Anglii. Wyśmienita nota Mateusza Klicha

Mateusz Klich nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku sezonu w Championships. - Klich był znakomity - pisze angielska prasa, która jego występ oceniła bardzo wysoko. Polak otrzymał "9".

Karol Wasiek
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Lepszego początku sezonu w angielskiej Championship Mateusz Klich nie mógł sobie wymarzyć. Jego Leeds United wygrało 3:1 ze Stoke City, a Polak w 15. minucie otworzył wynik meczu. Klich był aktywny, często inicjował akcje ofensywne swojego zespołu.

Po meczu chwalił go trener Marcelo Bielsa. - Zobaczyliśmy bardzo pozytywną zmianę w jego grze. Zagrał dobrze, ale ma jeszcze możliwości, które powinien wykorzystywać - przyznał Argentyńczyk.

Jego świetny występ doceniła także angielska prasa. - Klich wypełnił lukę po kontuzjowanym Adamie Forshowie. Polak, który jest odkryciem przedsezonowych meczów, udowodnił, że warto na niego stawiać. Był bardzo aktywny, czego najlepszym dowodem jest zdobyta bramka w 15. minucie. Oby tak grał w kolejnych spotkaniach - czytamy.

Portal leeds-live.co.uk bardzo wysoko ocenił jego występ. Polak w skali od "1" do "10" otrzymał notę "9". Samuel Saiz i Liam Cooper również otrzymali "dziewiątki".

Czy Jerzy Brzęczek powoła Mateusza Klicha do reprezentacji Polski?