Mourinho narzeka na brak transferów. "Miałem wielkie plany..."

- Miałem wielkie plany... - mówi Jose Mourinho, zdaniem którego Manchester United jest przegranym okresu transferowego. Portugalski menedżer liczył na zdecydowanie więcej.

Dawid Borek
Dawid Borek
Jose Mourinho Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Jose Mourinho
Choć Manchester United na inaugurację nowego sezonu Premier League wygrał z Leicester City (2:1), to Jose Mourinho po spotkaniu nie był w siódmym niebie. Menedżer zespołu nie zamierzał udawać, że jest zadowolony z pracy Eda Woodwarda na transferowej giełdzie.

Portugalczyk liczył, że dyrektor generalny Czerwonych Diabłów jeszcze przed startem sezonu sfinalizuje wartościowe wzmocnienie drużyny. Mówiło się o takich nazwiskach jak Jerome Boateng czy Harry Maguire. Z transferów wyszły jednak nici.

- Jesteśmy na początku nowego sezonu Premier League, a rynek jest już zamknięty. Nie myślałem, że będę w takiej sytuacji. Czeka nas trudny sezon. A miałem w głowie wielkie plany przez wiele miesięcy... - mówi Mourinho, cytowany przez "Daily Mail".

- Teraz musimy czekać do końca listopada, początku grudnia, by zobaczyć, jak będziemy się prezentować i czy będzie nas stać na walkę o tytuł - komentuje menedżer Manchesteru United.

Klubowi z Old Trafford podczas okresu transferowego udało się kupić napastnika Freda (z Szachtara Donieck za 59 mln euro), obrońcę Diogo Dalota (z FC Porto za 22 mln euro) i bramkarza Lee Granta (ze Stoke City za 1,7 mln euro).

Dodajmy, że zespół Czerwonych Diabłów do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie pociągnął Paul Pogba, który już w trzeciej minucie spotkania wykorzystał rzut karny. Warto zaznaczyć, że Francuz z zespołem trenował tylko cztery dni.

- Pogba był prawdziwym potworem, był fantastyczny. Miał niesamowity wkład w tą wygraną. Myśleliśmy, że będzie w stanie zagrać maksymalnie 60 minut, a on spędził na boisku 20 minut więcej - przyznaje Mourinho.

Czy Manchester United w sezonie 2018/2019 zostanie mistrzem Anglii?