Kolejny ciekawy piłkarz w Koronie. Matej Pucko podpisał kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
zdjęcie autora artykułu

Słoweniec Matej Pucko z hiszpańskiego Realu Oviedo piłkarzem Korony Kielce. Napastnik jest dziewiątym graczem, który latem przyszedł do zespołu.

W tym artykule dowiesz się o:

Może CV Słoweńca nie powala na kolana, ale w Kielcach mają nosa do wyciągania piłkarzy, którym nieszczególnie wiodło się w poprzednich klubach. 24-letni Pucko zapowiadał się na duży talent - dostawał powołania do młodzieżówki, przez cztery sezony był podstawowym piłkarzem FC Koper. W Słowenii wypatrzyła go Osasuna Pampeluna i wypożyczyła na rok.

Pomimo przyzwoitych statystyk na hiszpańskim zapleczu ekstraklasy (31 meczów, 4 gole), nie został na Półwyspie Iberyjskim. Wrócił do Koper, gdzie ponownie zdecydowanie wyróżniał się i po roku ściągnął go Real Oviedo. Pucko nie przebił się jednak do składu, zaledwie sześć razy wszedł na plac gry.

Do Kielc przeniósł się na zasadzie wolnego transferu. W Koronie będzie mógł występować na lewym skrzydle bądź jako napastnik.

Słoweniec jest już dziewiątym nowym piłkarzem w drużynie Gino Lettieriego. Wcześniej do zespołu dołączyli Maciej Firlej, Oktawian Skrzecz, Kornel Kordas, Wato Arweladze, Paweł Sokół, Felicio Brown Forbes, Maciej Górski oraz zakontraktowany dzień wcześniej Ivan Marquez.

ZOBACZ WIDEO Piorunujący start Bayernu. Hat-trick Roberta Lewandowskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: