Puchar Ligi Angielskiej: gol Pawła Wszołka i awans Queens Park Rangers, grali też inni Polacy

Paweł Wszołek zdobył gola i dołożył sporą cegiełkę do awansu Queens Park Rangers do II rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Grali też inni Polacy - Bartosz Białkowski, Mateusz Klich oraz Kamil Grosicki.

Szymon Mierzyński
Paweł Wszołek Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Wszołek trafił do siatki w 6. minucie spotkania z Peterborough United, a jego zespół objął wtedy dwubramkowe prowadzenie i błyskawicznie zapewnił sobie kwalifikację. Dobrze poszło też Leeds United. Mateusz Klich i spółka pokonali u siebie Bolton Wanderers 2:1, zaś były zawodnik Cracovii pojawił się na boisku w 68. minucie, zastępując Tylera Robertsa. W szeregach Kłusaków cały mecz na ławce przesiedział Paweł Olkowski.

Dopiero po rzutach karnych (w Pucharze Ligi Angielskiej nie ma dogrywek) awansowało Hull City Kamila Grosickiego. W regulaminowym czasie Tygrysy remisowały z Sheffield United 1:1, lecz wygrały wojnę nerwów 5:4, a Polak, który wszedł na plac gry w 69. minucie, wykorzystał jedną z jedenastek.

Mniej szczęścia miał Bartosz Białkowski, którego Ipswich Town przegrało po rzutach karnych z Exeter City. Polski bramkarz obronił strzał Jake'a Taylora na początku konkursu, jednak to nie wystarczyło, bo jego koledzy zmarnowali aż dwie jedenastki i pogrzebali marzenia o awansie.